ALTIN ÇINAR’ın iftarında S.Soylu da vardı


Köşemiz ve sitemiz müdavimlerinden gençlerin de içinde bulunduğu bir grup tarafından kurulan ve sağlam adımlarla hedefine doğru yürüyen Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü bir iftar düzenledi. 

Altın Çınar üyelerinden 100 kadarının hazır bulunduğu bu iftarda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da vardı.

Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ile yazar arkadaşımız Mustafa Selçuk‘un katıldığı, Üsküdar Mihrabat Korusu’ndaki buluşma ve Soylu’nun konuşmaları üyeleri motive ederek yeni ve uzak ufuklara bakmalarına yardımcı oldu…

Aşağıda bu etkinlikle ilgili basında çıkmış haberleri paylaşıyoruz:İftarın turkiyegazetesi.com’daki haberi 
 

Süleyman Soylu Altın Çınar iftarında, ‘Güç yetmez, işte Detroit’

22 Temmuz 2013 Pazartesi – 01:40

Altın Çınar Kulübü’nün iftarına katılan Süleyman Soylu, ‘ABD’de Detroit şehri iflas etti. Demek ki güç dışında başka hasletlere sahip olmak da mühim’ dedi.

 
Süleyman Soylu Altın Çınar iftarında, Güç yetmez, işte Detroit

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu,Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü ‘nün ÜsküdarMihrabat Korusu ‘nda düzenlediği iftar programına katıldı. 100’ün üzerinde kulüp üyesi genç girişimcinin iştirak ettiği, sohbet havasında geçen iftara oğluyla birlikte gelen Süleyman Soylu şunları kaydetti, "Türkiye son 10 yılda eşsiz bir başarı öyküsü yazdı. Özgürlükler gelişti, ekonomi büyüdü ve Türkiye’nin etki alanı genişledi. Bu sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, bütün bir milletin mücadelesidir. Ancak sürdürülebilirlik esas konudur, buna dikkat etmek lazım. Bu, hizmetlerin devamı açısından çok önemlidir. Altın Çınar çok hoş bir topluluk olmuş, Allah birliğinizi daim etsin. Unutulmamalı ki, rekabet ülke çapında değil, küresel çaptadır. Sadece güç de yeterli değil. Bunu Detroit örneğinde gördük. ABD’nin otomotiv merkezi, otomotivin anavatanı şehir çeşitli sebeplerle iflas etti. Bağlı olduğu eyalet yardım çağrısı yapıyor. Demek ki gücün dışında başka hasletleri kazanmak da mühim. Kendi vizyonunuzu kendiniz oluşturun. Siz oluşturmazsanız başkaları size vizyon koyar."
Türkiye’nin son 10 yılda kat ettiği yola dikkat çeken Soylu, bütün bu gelişmelerden rahatsız olanların son olaylarda birinci hedef olarak Başbakan Erdoğan’ı seçtiğini de vurguladı.
Altın Çınar iftarına Süleyman Soylu’nun yanı sıra, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ve Bimeks İcra Kurulu Üyesi Mustafa Selçuk da iştirak etti.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İftarın ihlassondakika’da çıkan haberi 
 

Süleyman Soylu 'Altın Çınar' iftarına katıldı

 

 

22.07.2013 02:10:07

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Altın Çınar Genç Girişimciler Kulübü’nin Üsküdar Mihrabat Korusu’nda düzenlediği geleneksel iftar programına katıldı.

Süleyman Soylu: Bu sadece Tayyip Erdoğan’ın değil, bütün bir milletin mücadelesidir
AK Parti Genel Başkan YardımcısıSüleyman SoyluAltın Çınar Genç Girişimciler Kulübü‘nin Üsküdar Mihrabat Korusu’nda düzenlediği geleneksel iftar programına katıldı. 100’ün üzerinde kulüp üyesi genç girişimcinin iştirak ettiği ve sohbet havasında geçen iftarda Süleyman Soylu, özetle şunları kaydetti, "Bu mücadele sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, bütün bir milletin mücadelesidir. Hizmette sürdürülebilirlik esas konudur, buna dikkat etmek lazım. Bu, hizmetlerin devamı açısından çok önemli. Çok hoş bir topluluk olmuş, Allah birliğinizi daim etsin. Unutulmamalı ki, rekabet ülke çapında değil, küresel çaptadır. Sadece güç de yeterli değil. Bunu Detroit örneğinde gördük. ABD’nin otomotiv merkezi, otomotivin anavatanı şehir çeşitli sebeplerle iflas etti. Bağlı olduğu eyalet yardım çağrısı yapıyor. Demek ki gücün dışında başka hasletleri kazanmak da mühim. Kendi vizyonunuzu kendiniz oluşturun. Siz oluşturmazsanız başkaları size vizyon koyar."

Süleyman Soylu 'Altın Çınar' iftarına katıldı

Türkiye’nin son 10 yılda kat ettiği yola dikkat çeken Soylu, "Türkiye eşsiz bir başarı öyküsü yazdı. Özgürlükler gelişti, ekonomi büyüdü ve Türkiye’nin etki alanı genişledi" dedi. Soylu, bütün bu gelişmelerden rahatsız olanların olaylarda birince hedef olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı seçtiğini de vurguladı.

 

 

 

.

3 yorum

 1. Mevlâm muvaffak etsin Altın Çınar’ı.
  Çınarlar gibi uzun ömürlü olsun ve dalları, gölgesi çoook uzaklara ulaşsın inşallah…

  H. Seçkin

 2. MAAŞAALLAH,BÂREKELLÂH…
  Bu gençlerin bu dayanışmasını görünce, hâlen başarıyla kullanılan “fırtınalı çölü geçme taktiği” aklıma geldi.
  Şöyle ki:
  Fırtınalı bir çölü mutlaka geçmek isteyen gurup, kum fırtınasının arttığı zamanlarda mutlaka kollarıyla birbirilerine sıkıca kenetlenmeleri gerekiyormuş. Aksi halde, birbirilerini net göremedikleri için ve gözlerini de (kum kaçmaması için) sıkıca kapattıkları için, her biri farklı istikamette gitmeye başladıklarından, dağılıp-kaybolurlarmış. Neticede de çoğunluğu ölüp giderler, kalan birkaç kişi ise çektiği o sıkıntılarla psikolojileri bozuluyormuş.
  Sıkıca kenetlendiklerinde ise topluca hedefe ulaşırlarmış…
  İşte şu asrımızda da şu küfür, müstehcenlik ve gaflet fırtınası hengâmında, Kur’ân-ı Kerim ve Hz. Muhammed kılavuzluğunda, (işte bu gençlik gibi) birbirilerimize kenetlenerek YOLA DEVAM etmek zorundayız. Bu gençliği cân-u gönülden tebrik ediyorum. A.Raif Öztürk (araifozturk@hotmail.com)

 3. Çok teşekkür ediyoruz Raif Bey. Bütün arkadaşlarımızla bu yolda ilerlemeye gayret gösteriyoruz. Yalnız olmadığımızı görmek daha da motive ediyor ve gururlandırıyor bizleri…

  BURAK SAYGIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir