“Bir Adam Yaratmak” buluşmamız muhteşemdi… [30 Eylül 2012 Pazar]

Bugün, bir önceki yazımın sonunu hatırlatarak başlayalım: “Ben gerçek bir sanat eseri seyrettim hem de bu, bizim eserimizdi” demeyi seçen arkadaşlarla birlikteydik… Bizler için ayrılmış koltuklarda yan yana oturuyorduk. İki gün önce de yazdığım gibi Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ni doldurduk. Evet, bugün, kendi kültürümüze sahip çıkan belediyemiz de (karşılık gördüğü) sizlerle gurur duyuyor!
Bilmeyenler öğrensin ki; bizim bu köşemiz 94’te başlamıştır. Bizim (bu her zaman genç olan) okuyucularımız, ta o yıllardan beri kendilerine “Sevgi Ailesi” ismini yakıştırmışlardır. Gerçek bir aile gibi davranmayı da bilirler; her zaman sıcak, samimidirler. Ve (eksik olmasınlar) bizi hiçbir zaman desteksiz bırakmadıkları için, işte böyle muhteşem buluşmalara da imzalarını atarlar.
 

Muhteşemdik, diyorum ya; evet, hem de bu kelimenin içinin dopdolu olduğunu bilerek söylüyorum. Gerçekten büyük bir projeye imza atan; başkan Sabri Dereli‘nin şahsında İBB Kültür AŞ’yi, başkan Yücel Çelikbilek şahsında Beykoz Belediyesini, bu örnek binayı kültür hayatımıza kazandıran önceki başkan Muharrem Ergül’ü de unutmayıp söylüyorum…
Geç geldiği için salona giremeyen son arkadaşımıza kadar hepimiz aynı tablonun parçasıydık! Hele oyun; on numara!.. “Benzeri bir daha yazılamaz” demeyeceğim, çünkü yeni nesiller yetişmeli, yeni Necip Fazıl’lar çıkmalı ve bu oyunlara alternatifler yazmalı… “Bu eser bir daha böyle oynanamaz” demeyeceğim, çünkü bugün Bora Seçkin’in performansına hayran olanlar arasından, ondan daha iyi oyuncular çıkmalı. Yani hedefimiz bu olmalı!
 

Takdir edilmeyen işin tekrarı olur mu arkadaşlar? Hele tiyatro; ki, parmak uçlarının ter damlacıklarına dokunabildiği… Dikkatli gözlerin, gözbebeklerindeki titreyişleri seçebildiği mekân ve bunun farkında olan seçkinler topluluğu! (Hem de öyle bir seçkinler topluluğu ki; bir tiyatroya karşılık tam 4.500 kahvehanemiz ve ancak 40 kadar tiyatromuz var.)
Fakat işin sırrı şu ki: Bizim her zaman “neyi takdir edeceğimizi” tercih etme, hakkımız elimizde… Öyle değil mi?

Not: Çok istediğim halde, sahne ve sahne arkasındaki arkadaşların isimlerini buraya sığdıramadım. Dünkü fotoğraflarla birlikte hepsini www.muammererkul.com’da görebileceksiniz…


Stop
Muammer Erkul
muammer.erkul@tg.com.tr
30 Eylül 2012 Pazar

3 yorum

  1. Akşam eve beş araç değiştirip döndük,ama değdi doğrusu:)

  2. Tebrikleerr…
    Başarılarınızın devamı dileği ile…

    Okur

  3. İzleyememiş olsak da, bütün ekibe biz de gönülden teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

    Hicran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir