Dua etmek zamanı

Kıymetli abimiz, amcamız, dedemiz…
Sevgili Mustafa Necati Özfatura büyüğümüz…

O ki bizlere her daim dua eden, yazdığı kişiyi dua listesinden hiç çıkarmayan, bizlerin bile şaşıracağı kadar bizleri unutmayan o güzel insan için, şimdi dua etmemizin zamanı.

Zatürre yüzünden 4 gün hastanede 4 gün evde yattıktan sonra, mesaiye başlamasından bir kaç gün sonra kalp ritmi yüzünden felanaşmış ve kalp pili takılmak durumu ortaya çıkmıştır…

Müberak günlerdir, Ramazanı şeriftir, cumadır, bunları vesile ederek hep birlikte dua edelim. (Telefon edilsin diye yazmadım, SADECE dua edilsin diye yazdım)

Allahü teala acil şifalar versin bütün hastalarımıza ve sevgili Necati babamıza…

 

Fotoğrafta; yazıişlerindeki kahvaltıda rahmetli Mahmut Genç amcamız…
Mustafa Necati Özfatura ve Muammer Erkul

 

İLAVE                                     
(
Hastaneden taburcu olduktan sonraki not)

"Bu sahifede özel mesaj olarak mesaj atanlar ve yorum kısmına geçmiş olsun dilekleri ve diğer yazılanların hepsi kendilerine oğlu Mehmet Özfatura vasıtası ile iletildi. 
Çok teşekkür ve dua ettiler. Kendilerinin duaya devam ettiklerini, tüm okuyucularının da duaya devam etmesi ricasında bulundular.
Saygılarımla "
 

 

 

 


.

17 yorum

 1. 🙁 haberdar ettiğin için teşekkür ederim abiciğim… Allahu teala acil şifalar versin canımız Necati babacığımıza…
  Fatma M.

 2. Author

  Çok kimse için, büyüklerin hasta olması şaşırtıcıdır!..
  Onların hasta olmayacaklarını kabullenmişizdir ve hatta onların bize iyilik etmekten başka işleri yoktur, diye biliriz…
  Bunun için de sırtımız kaşında, başımız ağrısa, midemiz gaz yapsa onlara nazlanır dururuz…

  Aslında onlardaki fark “hayatı böyle kabullenmiş olmaları”dır. Hayat bir sıkıntılar deryasıdır, bitmesini beklerler.
  Bizler ise onlardan gene kendimiz için dua kapmaya çalışırız!

  Bazılarını kaybederiz de bir dua daha isteyemediğimiz için hayıflanırız. Onlar için ne yapmamız lazım, diye düşünmek aklımıza bile gelmez! (Bu satırlar, yanlış anlaşılmasın; bir kişi veya hadiye için değil,bu güne kadar yaşadıklarım ve üzüldüklerim içindir.)

  Özet olarak, bu güne kadar bizim için dua eden; çoğumuza abilik, amcalık, babalık, dedelik yapmış olan bu güzel insan için bu gün bizlerin dua etme zamanı.
  Çünkü…
  Onun kalbi hepimizden genç bile olsa; bedeni hepimizden daha hasta ve yaşlı…

  Meramım anlaşılmıştır sanırım!
  Allahüteala ona ve ona dua edenlerin kalbine ve bedenine şifalar versin, en güzel yerlerde birlikte olmaktan ayırmasın, amin…

  M.E.

 3. Az öncelerde telefon edip duasını alayım, o yumuşacık güzel sesiyle huzur bulayım diye düşünmüştüm… İnşallah bulurum yine… Bu mübarek günler hürmetine şifa ihsan etsin Allahü teala…
  Hicran Seçkin

 4. Author

  @mnozfatura ‘dan aldığımız cevap:

  -M.Necati Özfatura Abinin facebook hesabından paylaşılan bilgi: Mustafa Necati Abinin Sağlık Durumu: Bu sabah 3 adet kalp pili takılmış.

  -Duaların bereketiyle genel durumu iyi elhamdulillah. Kendileri yoğun bakımda ancak bilinci açık ve rahatça konuşabiliyorlar.

  -Oğulları Mehmet ve Murat “Dua eden herkesten ALLAH-ü Teala razı olsun.” söylediler. Ve duaya devam edilmesini istirham ettiler.

 5. Canım Necati babam…
  Sizi çok seviyorum…
  Duacınızım…

  Eskişehirdeki kızınız Ayşe.

 6. Elhamdülillah… İnşallah daha iyiye gider Necati babamızın durumu… Dua ediyoruz… Sıhhat haberlerini bekliyoruz…
  Fatma

 7. Allah’u Teala acil şifalar İhsan eylesin inşallah…

  Mesut Dizman

 8. Âise (r.a.)”den rivâyete göre Rasûllah (s.a.v. kendilerine bir hasta getirildiginde söyle duâ ederlerdi; ” Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasin “

  ALİ KAYA

 9. Allah-ü Teâlâ bu gün, bu ay hatırına, iyiler hatırına şifalar ihsan eylesin. Uzun yıllar hizmet etmek nasip eylesin inşaallah

  İBRAHİM İNAL

 10. Çocuk annesine karşı acımasız bir alacaklı gibidir buyuruluyor ya abiciğim… Bizler de bu büyüklere karşı öyle davranıyoruz maalesef. Ama acı olan; çocuk mazurdur ve hoşgörülür, bizlerse değiliz…

  Necati Amcalar da, uzak yakın pek çoğumuzun en olmadık kahırlarını çeken, onca meşguliyeti ve büyüklüğüne rağmen derya gibi şefkatiyle bizlerle ilgilenen güzeller güzeli bir büyüğümüz…
  Rabbim bu mübarek günler, mübarek kullar hürmetine şifa ihsan etsin… Amin…

  Hicran Seçkin

 11. Allah acil şifâlar versin Mustafa abimize.

  SÜMEYYE

 12. Merhaba Muammmer Abi nasılsın iyi misin? İnşallah iyisindir. Ailenle sağlıklı huzurlu mutlu başarılı nice ggüzel ramazanlar dilerim. Haber verdiğin için de teşekkür ederim. Necatı Amca inşallah iyileşir sağlığına kavuşur. Dualarım Necati Amcam için…

  ZEYNEP DİDEM

 13. Yeni öğrendim ve çok üzüldüm.Allahu teala şifa verir,sağlığına kavuşturur inşallah çok sevgili büyüğümüzü.
  Habibe

 14. Allah u teala acil şifalar ihsan eylesin.
  Yüce Rabbimiz;
  çok sevdikleri aşkla bağlı oldukları hocaları ve Onların silsilesi hürmetine daha daha daha çok hizmetleri için sebepler ihsan etsin.
  ………..
  Haberdar ettiğiniz için teşekkürler

  MUSTAFA METİN TAMER

 15. Allah razı olsun, haberimiz yoktu.

  Abdüllatif uyan

 16. Allahü teala büyüklerin hürmetine acil şifalar versin inşallah. Başımızdan, gönlümüzden, dualarımızdan eksik etmesin inşallah.
  Muammer abi dediğin gibi büyüklerimize karşı bu dünyada sadece biz varmışız sadece bizim sorunlarımız varmış gibi davranıyoruz.
  Bende aklıma her geldiğinde Necati amcayı arayıp hayır duasını almaya çalışıyordum. Lakin sonradan baktım ki o kadar çok arayanı soranı var ki.
  Kimin eşi ile, çocuğu ile, kayınvalide kayınpeder ile konu komşu kimden şikayeti varsa Necati amcayı arıyor. Böyle bir iki şeye şahit olduktan sonra insan sormadan edemiyor nasıl hepimizi dinlemek için vakit buluyor?
  Uzun lafın kısası Necati amcayı çok özlememe kadife gibi sesini duymayı çok istememe rağmen sırf onu rahatsız etmemek için sadece önemli günlerde arar tebrik eder kapatır oldum telefonu.
  Necati Amca hakkında denilebilecek söylene bilecek o kadar çok şey var ki!
  Necati amcama Allahü Teala acil şifalar versin ve başımızdan eksik etmesin inşallah.
  GÖZÜM

 17. Mevla sağlık,sıhhat ve hayırlı uzun ömür versin. “O”na ve bu satırları okuyup “amin” diyen tüm kardeşlere…

  ABDULLAH TATLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir