Duygu Bahçemiz (SEN DE GİT SEVGİLİ… – Kader Doğan)

Kader Doğan

 


Gidersin kim kal der ki sana gitmelerin çoğaldıgı bu hain sevdalarda. Herkesin bir bahanesi varken sende kendi günahlarının hafiflemesi uğruna sığınacak çok bahane bulursun kendi adına. Gidersin, hiçbir şey yaşanmamış kabul ederek, kendi düşlerindeki bir mezarlığa sahipsiz bir sevdayı gömerek, kimse tutuklamaz seni kimse yargılayamaz. Hiçbir sevdalı terkettiği için asılmadı bu dünyada. Suçlu bulunup da sen asıl inşallah bir ihanet çapağında yani gidersin… Öldürdüğün düşlerinin yasını bana bırakarak matem havasında bir hal dağınık bir hayat ve kahrolsun sevda diye isyana boğulmuş bedenimden kopartarak kendini başka bir cinayet için gidersin tabi..

Git en uzaklara git… Gözlerimi kapattığımda bile görmemeliyim seni. Varlığını hatırlatmayacak bir arayış içinde yokluğumu sana hediye edeceğim. Gidersin Tabi… Kalmaların zor oldugu bu zamanda isminle kirlenmiş cümlerlerde özne olarak gidersin. BENİ EMANET ETTİĞİN YALNIZLIKLARDA EMANET ETTİĞİNE EMANETSİN SEVGİLİ…

Bir gün ansızın dönmen uykulara sebep kötü bir kabus görmüş gibi kan ter içinde kurumuş boğazın çatlamış dudaklarında uyandığında gözlerin karanlık odada şimşek gibi kavradığında anlayacaksın ki bir veda busesi koyarcasına yanağına bu sefer ben gideceğim. Bu sevdadan 2 damla gözyaşı kalacak sana. Darmadağınık bir hal ve bi matem havası saçlarından bir bir dökülecek yıldızlar ve anlıcaksın ki gece katil sen ise bir kurban.Yastığın diken olacak sana.Gözlerini dikeceksin tavana. Üzerine hatıralar yağıcak. Yüregin yanacak yüreğin yanacak işte… Yaktığın yüreğim gibi. Bir yanımız kangren bir yanımız kansermiş. Oysa BU aşkın umudu kırık dökük. Bu aşkın umudu yokmuş aslında. Ve sen de anlayacaksın ki ben de gidince yaşamak ölüm olacak sana. Yani bir tek ben olmayacağım yaralı yani bu sevda bir tek beni etmeyecek divane.

Yani sen de benimle yani sen de yüreğinde yok olup gidiceksin. Seni benim gibi sevmedikten sonra seviyorum diyenin alnını karışlarım ben. Dilime doladığın küfürler gibi beş para etmeyecek değerin..

Sen beni yok ettin. Dilerim bu sevda da seni yok etsin. Yani anlayacağın sevgili yüzüne tükürmeden gideceğim bu defa. Artık kadehlerimi şerefine kaldırmayacağım. Nasıl olsa kendi pisliğinde boğulursun sen. Zaten bu yürek her şeye KADER demeye o kadar alıştı ki SEN DE GİT SEVGİLİ SEN DE GİT…

KADER demeye alışanlara gelsin…

Boşverin giden onlar olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir