Enver Abi’li hatıralar (Halil Uygun – Belçika’dan unutulmaz hatıralar)

 

Enver Abi, Belçika’ya yanlarında Müslüman olan ABD’li İsmet abi, İsviçre’den İbrahim Acar abi ile birlikte teşrif ettiler. Salonda bulunan ağabeyler ile tek tek tanışan Enver Abi sıra beni geldiği zaman kendimi tanıttığım zaman, abin Yüksel ne kadar çok benziyorsun dedi. Bu sözün ardında Enver Abim sık sık Yüksel diye beni hitap eder, sporla aran nasıl diye sorardı. O dönemlerde spor yaptığımızdan dolayı. Bir mübarek gecede Almanya’da 10 yıl önce Enver Abi, sporla dövüşle arana nasıl dedi. Efendim şu anda yapmıyorum deyince sabaha kadar tövbe et dedi ve böylece sporu terk ettik. 
Bundan 20 yıl kadar öncesi yine Enver Abim, Belçika’ya abimin evine yaptığı ziyareti esnasında gazetemizi günlük elden dağıtımda yer almamdan dolayı hediye olarak bir kalem hediye etti. O gün kulağımı çekti ve çok güzel anılarımız oldu. Yeni abonler bulduğumuz zaman dua eder, Allahü Teala razı olsun çok sevindim buyururdu 

2005 veya 2006’da Almanya’da gazetemizin merkez binasında ağabeyler ile yemekte bir araya geldiğimiz zaman Enver Abi ile yemek sonrasında hatıra olarak bir resim çekilmek için sorduğumda iyi olur buyurdu. Birkaç adet resim çekilmenin ardında, “Halil bu resimlere iyi sakla lazım olacak" buyurdu. 
Aradan 2 – 3 ay geçti ve fotoğraf makinem izinde çalındı. Ama çok şükür Enver Abimizin sözü ardında resimleri bilgisayara yüklemiştim”. Bir daha Enver Abi ile birlikte resim çekilmem imkanımız olmadı. En son geçtiğimiz yıl Ekim veya Kasım’da görüşmüştük. Duasını aldık, efendim Belçika’dan gazetemizin hizmetine çıkan Muharrem Uygun, Mehmet Şeker ve Ömer Çitçi duanızı almak istiyorlar dye arz edince, genç ağabeylerimiz elini öptüler ve duasına aldılar. 
Anılarımdan bir kaçı olmakta bunlar. 

Enver Abinin son yolculuğunu da göz yaşları içinde uğurlar iken yetim kaldığımızı ve anılarım gözlerimin önünde gelerek, gözyaşlarını boğuldum. Mekanın cennet olsun Enver Ağabeycim hakkınızı helal ediniz, şayet benim hakkım varsa helal olsun. 

Halil Uygun-Belçika 
(Türkiye "Hoşsada" sayfası / 26 Mart 2013 Salı)

 

1 Yorum

  1. Cenab-i hak rahmet eylesin mekani cennet olsun Bizleride sefaatine nail eylesin insallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir