Enver Abi’li hatıralar (Lütfi Köksal – Sizi hiç unutmayacağız)

 
Bu satırları yazarken ellerim titriyor, boğazım düğümleniyor.
Biz gazete çalışanlarının patronu değil ağabeyi olan Enver Abimiz daima doğruları yazmamızı, okurlarımıza ve halkımıza yanlış bilgi vermeme adına gazeteciliğe yakışan davranış sergilememizi isterdi. 
Onun en önemli özelliği ise, daima tarafsız ve objektif haber yapmamızı istemesiydi. 
Türkiye Gazetesi uzun yılardır, basın alanında haftada 7 gün olarak Sosyal Güvenlik, İş Hukuku olmak üzere Çalışma Hayatına yer veriyor. Bunun nedeni de Enver Abimizin tüm halkımızı bilgilendirmek isteğidir. Çünkü onun düşüncesi cahilliğin, bilgi çağı ile ortadan kalkacağına inanmasıdır. Eğitime ve gelişen teknolojiye daima önem vermiştir. Ülke kalkınmasında ve sanayiye destek vermiştir. Yatırım hamleleri yaparak çalışma hayatında istihdam kaynağı sağlamıştır. 
Sanayici yanı ile ülke ekonomisine, kamu maliyesine önemli derecede katkıda bulunmuştur. 
Kurumsal firma kültürü ile çalışanlarını o kurumun bir parçası olmaya teşvik etmiştir. 
Onun varlığında 40. Yılımızı coşku ve sevinç ile kutlamıştık. 
Şimdi hedefimiz onun bıraktığı mirası olan gazetemizi kıyamete kadar devam ettirmektir. 
Enver Abi bize basın ve diğer alanlarda sönmeyen meşaleler bıraktı. Biz çalışanlar ise, onun bu meşalelerini bizden sonrakilere ulaştırarak onun adını daima yaşatacağız. 
Maddi âlemden manevi âleme göç eden Enver Abimizi sağlığında unutmadığımız gibi her zaman minnet ve dua ile hatırlayacağız. 
İhlas fikrini bize aşılayan Enver Abimize her zaman manevi desteğini üzerimizde hissederek çalışma hayatımıza kaldığımız yerden daha güçlü olarak devam edeceğiz. 
Bir hatıra… 
Enver Abi, herkese olduğu gibi bize de yakın ilgi gösterirdi. Her gördüğünde; “Gel bakalım sigortacı, ne zaman emekli olabilirim” diye espri yapardı. 
Bir gün; “Efendim, memurluktan öğretmenliğe geçebilir miyim” diye sordum. “Kardeşim, sen hayırlı bir insansın, hayırlı işlere vasıta oluyorsun. Herkesin duasını alıyorsun. Böyle işi nerede bulacaksın. Hiçbir şeyi kafana takma. Allahü teala sana her konuda maddi ve manevi ferahlık ihsan eder” buyurmuşlardı… 
En son Kuzuluk Kaplıcalarında karşılaştığımızda yakından ilgilendiler, evdeki herkesi tek tek sordular: “Haftada altı gün döktürüyorsun. Adamları emekli ediyorsun, sevindiriyorsun, dualarını alıyorsun” buyurmuşlardı. Hiçbir kabiliyetimiz olmadığı halde, gazetemizde bize bir köşe ihsan eden, değerli büyüğümüz Muhterem Enver Abimizin duaları sayesinde yazıyoruz. 
Allahü teala kabrini Cennet bahçelerinden eylesin. 
Sizi hiç unutmayacağız efendim…

Lütfi Köksal 
(Türkiye / 25 Şubat 2013 Pazartesi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir