Enver Abi’li hatıralar (Murat Yeşil – Türkiye, yiğit bir evladını kaybetti..)

 

 

 

Türkiye, yiğit bir evladını, Enver Ağabeyini kaybetti..

murat-yesilTürkiye, gerçek bir Müslüman, gerçek bir vatansever, yiğit bir evladını kaybetti. Enver Ören, hayatı boyunca ülkemiz insanının hizmetinde olmuş  seçkin bir insan, müstesna bir şahsiyet olarak Türk milletinin kalbinde yer edinmiş bir dava adamıydı.

Yılllarca çok yakınında çalışan ve onu en iyi tanıyan insanlardan bir kişi olarak söyleyebileceğim tek bir şey var.  Türkiye, asırda bir gelebilecek ender lider insanlardan biriydi. Dürüstlükte, yardımseverlikte onunla  kıyaslanabilecek bir insan daha tanımadım. Onun hayatı yıllarca tüm Müslümanlara örnek olacaktır.

Yıllarca sadece ülkemiz insanlarına değil, dünyanın dört bir tarafında sıkıntıda olan Müslümanların yardımına koşan bir insandı. Türkiye Gazetesi Dış Haberler Müdürlüğü yaptığım sırada Türkiye’ye gelen, ileriki yıllarda Afganistan Devlet Başkanı olan Afgan Mücahid liderlerinden Prof. Burhaneddin Rabbani’yi  ve Filipinler Müslümanlarının lideri Prof. Nour Misuary’i  bizim aracılığımızla gazeteye davet ederek kendilerine her alanda destek vereceklerini ifade ederek her ikisine de önemli miktarlarda para bağışında bulunmuştu. Bu benim şahit olduğum iki örnek. Bunun daha binlerce örneği var.

Yıllarca onbinlerce kişiye iş kapısı açan, onların bir patronu değil gerçek bir abisi olan Enver Ören Ağabeyin en büyük ideali 100 bin kişiye iş vermekti.

Anadolu’nun bir köşesinde bir öğretmenlik yaparken elimden tutup beni gazetecilik mesleğiyle tanıştıran, gazetenin temsilcisi olarak dünyanın dört bir tarafına gönderen en sonra da Amerika’ya gönderek yıllarca orada hizmet etmemize imkan sağlayan Enver Ören Ağabeydir. Ailece kendisine  çok şey borçluyuz. Ben onun iş verdiği insanlardan sadece biriyim. Kendisine ölünceye kadar dua edeceğiz.

Allahü Teala rahmet eylesin. Mekanı Cennet’i ala olsun.

 

muratyesil@forumgazetem.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir