Enver Abi’li hatıralar (Nefise Rabia Karabulut – SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM)

 
Sizi daha önceden 2 kere rüyamda görmüş ve elinizi öpmüştüm. Izine gelmeden önce babama yalvarmış ve yazın beni de Yalova’ya giderken götürmesini ve sizi uzaktan da olsa görmek ve bir kere olsun sesinizi duymak istemiştim ama babam razı olmadı. Çünkü ben 12 yaşındaydım ve daha büyük gösteriyorum o yüzden razı gelmediler.
Ama yazın dedeme de yalvardm Süleyman’a da söyledim kimse beni götürüp de tanıştırmaya razı olmadi ama Allah razı olsun Ibrahim Bolater Amcadan; "Gelsin müsait oldugu bir zaman da ben arz ederim Enver Abimizin rızası olursa elini de öper, duasını da alırsın" dediler. Ben de babamlarla beraber Yalova’ya geldim ve sizden gelecek hayırlı bir haberi sabırsızlıkla beklemeye başladım.
Ibrahim Bolater Amca size arzedince, "Gelsin" demişsiniz, ben de büyük bir heycanla aşağıya indim fakat sizi karşımda görünce öyle heycanlandım ki sizin bana sorduğunuz suallere heycandan cevap bile veremedim. Çünkü duam kabul olmuş, siz beni görmek istemiştiniz ama benim heyecandan dilim tutulmuş ve sadece sizi dinlemekle yetinmiştim. O an, "Benim meleğim, sen misin?" diyerek, bana dünyaları vermiş gibi oldunuz ve söylediğiniz, "Ahirette beraber oluruz inşallah" cümlesi
kulaklarımdan gitmiyor. 


Maalesef size bu mektubu vermek nasip olmadı Efendim…
Dualarım sizinle, sizi hiç unutmayacağım Efendim!.. 

Rabia Nefise Karabulut
(Türkiye "Hoşsada" sayfası / 25 Mart 2013 Pazartesi)
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir