Enver Abi’li hatıralar (Nuri Özbilenler – Hızır gibi yetişirdi…)

 Naçizane olarak beni derinden etkileyen bir hatıramı sizlerle burada paylaşmayı uygun gördüm.

1993 ila 2005 seneleri arasında müessesede görev yapıp bir vesile ile ayrılmıştım. Sizlerin de çok iyi anlayacağı gibi, Enver Abi’nin müessesinde çalışmanın bir ayrıcalığı olarak, ayrılsak da hep bir yanımız müessese de idi. Enver abilerle bayramlarda, kandillerde Mail ile tebrikleşip irtibatımız devam ediyordu ama son zamanlarda bu temaslarımız iyice zayıflamıştı.
2012 Ramazan ayının bir gecesinde Kırık bir Kalp ile sanki Dünyada kimsem yokmuş gibi hissetip Kendi kendime ne arayan var ne soran var deyip kahırlanmış mahzun olmuş idim. 

 

Ertesi gün Maillerimi bakıyordum bir baktım Özel kalemden bir Mail aynen şöyle:

KIYMETLİ NURİ ABİCİĞİM,

 

BUGÜN CUMA NAMAZINDAN SONRA, AŞAĞIDA MİKTARLARI BELİRTİLEN HATM-İ ŞERİF, HATM-İ TEHLİL, MUHTELİF SURE VE TESBİHATLARI MERHUM YUSUF OZBİLENLER’İN RUHUNA DA HEDİYE VE ÇOK DUA ETTİLER. BİZ DE DUA EDER, DUALARINIZI İSTİRHAM EDERİZ.

Düşünün benim ruh halimi, 1 Saat ağlayıp cevap yazdığımı hatırlıyorum. Daha devamı da var ama konunun özünden ayrılmamak için burada yazmayı uygun görmüyorum.

İşte ENVER ÖREN öyle bir abi idi ki; i
İnsanın kendini çok kötü hissettiği, çok yalnız hissettiği, sahipsiz kimsesiz hissettiği, mahzun hissettiği bir anda Hızır gibi yetişip bir nazarı ile insanı ayağa kaldıran, yanlız olmadığını, sahipsiz olmadığını hissettiren nakkaş gibi iliklerine kadar işleyen bir abiydi…
İ
şte Onun için bir şekilde Onunla temas kuranların ENVER ABİSİ İDİ….

 

Evvela Eşi Hanımefendilerin Oğlu Ahmet Mücahit beylerin İhlas Camiasının ve Milletimizin bütün İslam dünyasının başı sağ olsun..

Nuri Özbilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir