Enver Abi’li hatıralar (Selamettin Adınısever – “Korkma, Hiçbir şeyin kalmaz”)

 
2012 Yılı içerisinde midemde aşırı yanmalardan şikayet ediyordum. Bilidğimiz klasik ağrı kesiciler içiyorum, ballı şerbet içiyorum bir süre geçiyor daha sonra tekrar yanmalar devam ediyordu.
Türkiye Hastahanesine gittim Yapılan tetkikler sonucu midemde mikrop olduğu ve sonucun pozitif olduğunu öğrendim.
Cerrahpaşada çalışan başka bir arkadaşa mail attım.
– Abi doktor sana bir şöyledi mi dedi. Evet sen sonucu söyleyebilirsin dedim.
– Maalesef abi mide kanseri başlangıcı, dedi.
Eş dosttan iyi bir doktor ve çaresini aramaya başladık. Evde sadece eşim biliyor. Çocuklar ve annem bilmiyor. Evde yalancı gülücükler saçıyoruz, Eşimle baş başa kaldığımızda eşim beni teselli etmeye çalışıyor ister istemez moralimiz bozuluyor. 
Eşim yenersin korkma sen kalbini ferah tut, Kur’an-ı Kerim okumaya devam et diyor.
Bir seyyit ağabeyden Nisantaşı’nda muayene hanesi olan bir doktorun ismini aldık. Kendisi Çapa’da profösörmüş. O’na gittik o da aynı neticeyi söyledi. 
Bir takım tahliller yapmamızı ve ilaç kullanmaya devam etmemizi söyledi.
Ben ve eşim çevremizde ne kadar seyyid, şerif varsa herkesten dualar istedik. Şifaa ayetleri okundu.
Eşimin ve benim arkadaşlarım Yasini şerifler okudular bir haftada 2 adet Hatmi şerif yapıldı. Küçük çocuktan dahi dua etmesini istedik. 
Bir davet vesilesi ile Güzelşehir’e yemeğe gittik. Ferruh Ciloşoğlu Ağabey’e durumu anlattım. Enver Ağabeylerden dua istemesini rica ettim. 
Bir süre sonra Bilal Mercan abi geldi “Ferruh Abi seni çağırıyor “dedi. Yanına gittim Kapının önünde bekle Enver Abiler’e çıkışta seni görüştürecğim dedi.
Çıkışta kapının önünde bekledim Ferruh Abi beni işaret etti.
Enver Abiler,
-Elimden tuttular müsafaha ederek – Korkma hiçbir şeyin kalmaz, kafana takma, bol bol şifa ayetlerini oku, atlatırsın buyurdular.
Bir hafta sonra Çapa’da yine tahlillerimi yaptırdım. Her gitmemde 51 tane tahlil yaptırıyorum. Sonuçları Nişantaşı’na doktorumu gösterdim. İnceledi inceledi.
-Selamettin bey sizin midenizde kanser başlangıcı vardı. Fakat şimdi orada bir zar oluşmuş onu yenmeye çalışıyor, Mideyi sarmaya çalışıyor, şu ilaçları kullan, şunları kullanma, haftaya şu tahlilleleri de yaptır getir dedi,
Son yaptırdığım tahliller elhamdülillah temiz çıktı. Artık gelmene gerek yok, senede bir kontrol için gelirsin dedi.

Selamettin Adınısever
(Türkiye "Hoşsada" sayfası / 25 Mart 2013 Pazartesi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir