ESKADER Ödül Töreninden

ESKADER 2013 ödülleri, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde sahiplerine verildi.
İlk karede ödül alanlar ve ödül verenler olarak hepimiz gözüküyoruz. 
Sayısız fotoğraf çekildi ama burada üç kare kullanıyorum.
Her karenin altına da ESKADER başkanı Mehmet Nuri Yardım'ın (kendi fb hesabında) yazdığı notu da ekleyerek…

* * *

"Türkiye’de toplumu birleştiren, insanlarımızı uzlaştıran ve kenetlenmesine vesile olan alanlardan biri de kültür sanat faaliyetleridir. Zaman zaman sert esen politik rüzgârlardan, günlük tartışmalardan, gündemi meşgul eden polemiklerden sıyrılıp edebiyata, müziğe, sinemaya, tiyatroya, klâsik sanatlarımıza yönelmemiz gerekiyor. Huzur o zaman artar. ESKADER’in başarısı, kültür ve sanata odaklanmasından mı kaynaklanıyor acaba? Herhalde. Kültürü ve sanatı küçümseyenlerin aksine bu alanda daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz. Zira çocuklarımızın, gençlerimizin, yeni nesillerin büyük medeniyetimizi tanımaları, keşfetmeleri öz benliklerine daha çok sarılmaları gerekiyor. Bu da kitapla ve irfanla mümkündür, başka şeyle değil. Öyleyse aynı yolda yürümeye devam edilmeli. Bu fotoğrafı çok sevmemin sebebi, Türkiye’de ilim, sanat, kültür ve medeniyet çalışmalarında emek veren, terleyen isimlerin bir kısmını topluca göstermesidir.Yolları, bahtları açık, ömürleri, sağlıklı, hayırlı, huzurlu, bereketli olsun."

 

"Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde bugün büyük salonu dolduran dâvetliler doğrusu çok şanslıydı. Çünkü her zaman bir arada göremeyecekleri bir çok kıymetli şahsiyeti görme, onlarla tanışma fırsatı elde ettiler. İşte ilk sırada oturanlar: Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Fırat Kızıltuğ, Üstün İnanç, Hasan Duruer, Prof. (hc) Uğur Derman, Prof. Dr. Çiçek Derman, Dr. Cahit Öney, Ali Nar, Necati Demirtaş ve Orhan Âlimoğlu…"

"Büyük hizmetler iyi ekiplerle gerçekleştirilir. Hiç kimse tek başına uzun ömürlü faaliyetlerde bulunamaz. ESKADER’in başarısında gönüllülerimizin ve bilhassa fedakâr yöneticilerimizin -eskileri de unutmuyoruz- katkısı çok büyük. Bugünkü kısa konuşmamda onları sahneye davet ettim ve böylece birlikte toplu bir fotoğrafımız oldu. Dostlara takdimimdir. Sağdan itibaren: Recep Arslan, Ahmet Yüter, Fatma Yargıcı, Hüseyin Sarıkoç, Elif Sönmezışık, Şerif Aydemir ve Mehmet Nuri Yardım."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir