Hatıralar Sokağı (FAKİRSEN KAFAN FAKİR – Şennur Yılmaz)

Merhabalar,

Ben Şennur Yılmaz,

Muammer Erkul takipcisiydim yıllardırrrr. İlk okuduğum sakladığım bir yazısıdır sevgililer gününde yazdığı, vermene gerek yok alman yeter dediği, sevgi alış veriş değil, veriş alıştır dediği. Sevmeyi ben ondan öğrendim, mermeri delen damlanın sürekliliğidir dediğinde öğrendim, insanlara gül atmayı ben ondan öğrendim, tavsiye ettiği kitaplarla, ufkumu açtı, babamdan çok korkuyordum sert ters sanıyordum, ben ondan öğrendim, babamın dilinde konuşmayı babamı sevmeyi aslında melek olduğunu onun sayesinde öğrendim, ben bugün hiç bir konuşmamda anladın mı demiyorum, anlatabildim mi demeyi ondan öğrendim, bu gün burdaysam, o gün okuduğum "fakirsen kafan fakir" yazısıdır, öyle bir dönem yaşadım ki hayatımda, kredi kartı mağduru oldum psikolojim bozuldu babamı kaybeettim çok kötü günler gecirdim, ne iş olursa yaparım dönemine geldim, ve bir şirkete bildiğiniz çaycı olarak girdim, ama fakirsem kafam fakir ya, muhasebe kursuna başladım, işyerinde de hep güleryüz ve herkesi severim ya, farkedildim, bu yıl da diksiyon ve satış pazarlama kursuna başladım, artık satış desteğe geçtim, Muammer Erkul sen benim yazılarımı okuyorsan beni bulduysan farklısın demişti. Evet farklıydı Muammer Erkul’un pişmişlik suyundan içmiştim, onun yazılarıyla gençlik yıllarımın başında, daha kişiliğim şekillenirken tanışmış kendime pusula edinmiştim. Her zaman gönlümdesiniz, bugün burdaysam Muammer Erkul sayesinde. Her şeyden önce bana okumayı aşıladığı için, yol gösterdiği için çok teşekkür ederim.

Şennur Yılmaz

2 yorum

  1. Ellerine, yüreğine sağlık sevgili Şennur satırlara döktüğün bu samimi duyguların için. Ve bunları bizlerle paylaştığın için.
    Görmeyi seçene çok şeyler gösteriyor Muammer Erkul yazıları. Almak isteyene çok şeyler veriyor cömertçe…
    Mevlam başarılarına başarı katsın, yolunu açık etsin. Güzellikler diliyorum…
    Hicran Seçkin

  2. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HİCRAN’CIM GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN, DUALAR MÜŞTEREKTİR, TÜM KALBİMLE AMİN DİYORUM, HER ŞEY HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE OLSUN.ÇOK İYİ BİLİYORUM Kİ, MUAMMER ERKUL OKUYAN FARKLIDIR 🙂
    Şennur Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir