Her vekili, MHP’ye yakışıyor mu?..

Bütün Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Ülkücü kadroyu bu sözümün dışında tutarak…
(Maalesef aramızda geçmiş olan bir yazışma yüzünden)
Bir MHP milletvekilini sizlere şikayet ediyorum…

3 Haziran 2013 Pazartesi
"Git Bahçeli’nin elini öp, ülkücüleri sokağa indirmedi" diyen bir siyasiye;
"Bunu söylediği halde, kendisinin Taksim’de olduğunu ve milleti oraya çağırdığını" hatırlatan Ünal Tanık’a;
"Her siyaset adamının, önce kendi partisinin başkanıymış gibi sonra da bu ülkenin başbakanıymış gibi düşünmek ve öyle davranmak zorunda olduğunu" yazdım.
Merak ettiğim şuydu:
Acaba bulundukları makamlar ve sıfatlar değiştiriliverse, herkes gene aynı cümleleri mi kurardı?
Sonra ne mi oldu?
Bana da cevap geldi!


.


Burada kestim konuşmayı… 
Ama aşağıdaki satırları da yazmasam, olmazdı!
Ben ne dediğim halde bana neler söyleyen birini size şikayet etmek en doğal hakkımdır sanırım!
…..

Bugüne kadar hiç bir siyasi parti angajmanım olmadı.
Hiç kimseyle de siyasî bir kavgaya girmedim…
Bir gün gelecek, milletvekili rozeti takmış birinin yazdıklarına cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim ise hiç aklıma gelmezdi!..

Çünkü benim her zaman; seçmenlerin iradesine ve dolayısıyla seçilmişlere saygım oldu.

Sadece, görünen bugününü değil, köklerini hatırladığım Milliyetçi Hareket’i temsil eden MHP’nin, seçmeni ve milletvekilleri de, elbette bu saygı çerçem içindedir.
Fakat… 
Bir kalbi bile incitmek (her insan için olduğu gibi) her siyasî için de elbette yıkımdır!..
Neticede, ben de oy kullanan bir vatandaşım…
Binlerce seçmenin oyunu almış bir adamın bunları elbette bileceğini umardım!

Dolayısıyla, ilk karşılaştığı kişiye "merhaba" bile demeden, onu PUTPERESTLİKLE suçlayan bir "zat-ı muhteremi" kendi seçmenlerine şikayet…
..ve işini de Allah’a havale ediyorum.

Muammer Erkul Not:
Bu yazılmış satırlara özür…
Veya şahsıma hakaret içeren yeni cevaplar gelirse,
buraya ilave edip tekrar gruba dağıtacağımın bilinmesini isterim.


Muammer Erkul

artıStop 3 Haziran 2013 Pazartesi 
www.muammererkul.com

 48 yorum

 1. Kendisine dava açsanız kitaplar için bir ek gelir olur 😀

 2. Author

  Kitaplarımızı basacak temiz paramız ve kitaplarımızı alacak temiz okuyucumuz var çok şükür!..
  Yine de teklifinize teşekkürler.
  M:)

 3. Bu milletvekili hangi milletin vekili bilmiyorum ama bizim milletimizin olmadığı kesin! Çünkü bizim kültürümüzde kula biat vardır! En başta Eshab-ı kiram efendilerimiz Peygamber Efendimize biat ettiler ki Efendimiz de bir kul idi.
  Bizim kültürümüzün yamuk yanlarını yontup şekillendiren güzel dinimiz de hükümete isyan etmeyi yasaklar. Hele ki, on yıllar sonra bu millete gün yüzü gösteren iki cihanı aziz olası insanların kurduğu bu hükümete… Nimete nankörlük edince elden gider! Gittiğin de bir tek nankörlerin canı yansa, burnu sürtülse dert değil ama herkesin canı yanar!
  Hicran Seçkin

 4. Bu pis manalı tweette kastedilen “kafirlik”se eğer, müslümana kafir diyenin kendinin kafir olacağını din kitaplarımız bildiriyor.
  Yok eğer “perestlik”se, onu da şu son zamanlarda Ülkü ocaklarına tüneyen, Ülkücülüğün şan ve şerefinden habersiz birileri daha iyi bilir! (Bir ismi de “Ülkü” konmuş olan ve bununla gurur duyan birisi olarak, ben de gerçek ülkücüleri tenzih ediyorum!)
  Terör bitecek diye etekleri tutuşanları, vesayet gidecek diye ödü kopanları hayretten dilimizi yutarak takip etmekteyiz ve bir kenara yazmaktayız, şüpheleri olmasın!
  Hicran Seçkin

 5. Abicim şu dava açma fikri hoşuma gitti:) Melih Gökçek’in Emin Çölaşan’dan aldığı tazminatlarla Ankaralılara ziyafet çektiği gibi, sen de sevap beklemeden(pis parayla yapılan hayırlarda sevap beklenmiyor ya…) birilerine birşeyler ısmarlarsın İstanbul sokaklarında:)

  Fatma

 6. Maalesef MHP içinde Türk İslam ülküsünü savunanların sayısı her geçen gün azalmakta. Artık sadece Türklük kaldı ve İslamiyet adeta benimsenmez bir hale geldi. Söylenecek ve yazılacak çok söz var ama maalesef doğrular her zaman söylenmesi uygun olmuyor. Daha önce de benim de bir MHP milletvekili ile bir konuda tartışmam oldu. Cenab-ı Hak bizleri Ehli Sünnet itikadından ayırmasın.
  Halil Uygun

 7. Yav abi bu mesele şu partiyi bu partiyi savunma meselesi değil. Ama bu ülkede iyi şeyler oluyor be abi… benim sekizinci sınıfta okuyan kız yeğenim sınıfına baş örtüsüyle giriyorsa bugün artık… yengem başında örtüyle devlet hastanesinde sıkıntısız çalışıyorsa…bir çok başka meslekteki arkadaşlar dini fikri özgürlüğe büyük ölçüde kavuşmuşsa…vallahi de billahi de iyi birşeyler oldu ve oluyor bu ülkede…
  Bu Tayyip Erdoğan’a tapmak falan değil, bize bu huzurun gelmesine vesile olan insanlara en azından vefa borcumuzdur…biz Adnan Menderes’i de çok sevdik, Turgut Özal’ı da, Alparslan Türkeş’i de, Muhsin Yazıcıoğlu’nu da..bu millete gerçekten hizmet eden ve etmek isteyen herkesi sevdik…Tayyip Erdoğan’ı da seviyoruz.
  Bekir

 8. Tek parti hükümeti ve devamı olan partileri de sevmedik..çünkü bu millete kan kusturduklarını çok gördük…geçen seçimlerde o partiyle MHP’nin kol kola görüntüler vermesini gördükçe kan ağladık.. Rahmetli Türkeş’in kemikleri çok sızlatıldı…bu adamlar ülkücü değil abi.bu insanlıktan nasipsiz adamlar bizim davamızın eri olamazlar….
  Bekir

 9. Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş… Ülkücüleri partiden kovdular, parti çakallara kaldı. Başta Devlet bey olmak üzere kadroların büyük bir kısmı ülkücülük ile uzaktan yakından alakası olmayan menfaat perestler ile doldu. Ben bu vekilin söylediklerini hiç yadırgamadım, farklı birşey söylese şaşardım zaten… Bu ve bunun gibilerin neler yaptığını, Türklüğe ve İslama nasıl zarar verdiklerini bilenler çok iyi biliyor…..
  Ertuğrul

 10. öncelikle duygu yüklü insanlara selam.abi bence sana ve seninle beraber çok insanın hissiyatına tercüman olan (nasıl yazdığını hala çözemiyorum..çok anlamlı ama yalın..az ve öz..senle özdeşleşen ve sana çok yakışan..) aşk,sevgi ve insanlık kokan bu yazılarda siyasetin yeri olmamalı bence..herkesin siyaseten gönlünde yatan bir ideoloji elbette var..mesela ilk günden beri ülkücüleri sokaktan uzak tutmaya gayret eden açıklamalarda zikredilebilir..hicran arkadaş tabiki isyan etmeyelim ama burada yaptığın teşbih biraz uçuk.kayıtsız şartsız itaat Allah’ın kanunlarıyla olan yönetimlerde olur bence..bekir arkadaş bence bizlere sağlanan güzellikleri(yasalar çerçevesinde olana kadar) zikrederek bu imkanı sağlayanları zor durumda bırakmasak ve ülkücü camiayı topyekün suçlamasak.çünkü memlekette çok şeylerin değişmesine sebep olanlarda eskiden ve şuanda sol görüşe sahip olanlarla bir arada olabiliyor.son olarak da halil kardeş islamiyet artık benimsenmiyor demek ne kadar ağır yaklaşım..
  Abdullah

 11. Abdallah kardeşim, “halil kardeş islamiyet artık benimsenmiyor demek ne kadar ağır yaklaşım” sözünü bir cümle ekleme ihtiyacım duydum. Demek istediğim artık MHP içinde 12 Eylül öncesi olduğu gibi pek İslam’ı yaşantının olmadığıdır. Elbette MHP içinde İslam sevgisi ile yanıp tutuşan milletvekilleri ve seçmenleri var. Bunu itiraz edecek halim yok.Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Daha önce de belirttiğim gibi her gerçek her yerde söylenmez. Elbette bildiklerimiz var bunlarda özel konular
  Halil Uygun

 12. Author

  (Abdullah Beye)

  İslama inanmayanlardan cemaatçilere kadar, Komünist partiden, Saadet Partisi’ne kadar her inanç, her düşünce ve her partiden insanla irtibat halindeyim ben, arkadaşlarım, akrabalarım, kardeşlerim bunlardır…
  Yazıda söylediğim gibi bu güne kadar hiç bir siyasi partiye angaje olmadım. Kendi siyasetim ise sadece sandığa oy atmak ile sınırlıdır ve öyle olmak zorundadır, buna inanırım.
  Dolayısıyla ve açıkça belli ki; bu yazımda da Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve ülkücü kardeşlerimize bir hakaret yoktur.
  Fakat yine açıkça belli ki; bir MHP milletvekilinin açıkça ve ısrarla “putperest” ithamı, hakareti vardır.
  Bu, kanunen de suçtur!..
  Yani siz rahat olun, hiç kimseye hakaret ve suçlamam yoktur, ne söylediğimi biliyorum…
  Fakat “ne duyduğumu da” gayet iyi biliyorum!
  İşte bugün “Ülkücü Kadro” da rt etti Lütfü Türkkan’ı topluma olan şikayetimi…
  MHP’nin milletvekili saflarında oturmakta olan ve kime ne dediğini düşünmeden konuşan bu adam yanlışını itiraf etmeli ve açıkça özür dilemeli, bunu bekliyoruz!

  Vicdanı olan herkese selamlar
  M:)

 13. hiiiç üzülmeyin, onlar alacakları maaş için yaşarlar. bu partiden sıkılır başka partiye geçerler. ettikleri yemindeki ifadeler ortada. biz türkeşin nasıl bir insan olduğunu biliyoruz. onlardan değil yavuz bülent bakilerden, osman serdegeçtilerden, osman bölükbaşılardan öğrendik dokuz ışığı. bahçelinin de eli mahkum, istemediği nice insanları sırtında taşıyor. sen üzülme, üzülürsen biz de üzülürüz
  Aslıhan

 14. Sayın Abdullah arkadaş, yaptığım bir teşbih veya sizinki gibi “bence” olan düşünce değildi, Ehli Sünnet itikadının icabı idi… Bu da bu itikatta olanları bağlar sadece!
  Gelelim, asıl cevaba:
  Bu millet madem böyle gözü pekti, böyle hükümete isyan bayrağı çekmeyi, sokağa dökülüp hakkını aramayı bilirdi de, bu iş için bula bula şimdiki hükümeti mi buldu?! Menderes ipe götürülürken nerdeydi? Devletin zorbaları kapısına dayandığında borç parayla buğday alıp “olmayan ekininin” vergisini öderken niye sokağa dökülmemişti?
  Kitabı elinden alınıp, inancı kalbinden çatır çatır sökülürken nerdeydi? “Altmışsekiz kuşakları” çürük taşlar gibi temeline bırakılırken, anaları bacıları başındaki örtüsü yüzünden bir çok yerden tecrit edilip, hakarete uğrarken… Misaller çok, bu sayfayı görecek kadar imkanı olan herkes bu misalleri de iyi bilir zaten.
  Bunlar olurken nerdeydi bu sokak sevdalısı millet? Bugün dökülenin binde biri sokağa çıksaydı eğer, Menderes’i asmaya cesaret edemeyecekleri söyleniyor bugün konunun ehli tarafından! Niye kapısından kafasını bile uzatamadı o gün? Uzatsaydı kellesi gidecekti çünkü değil mi? Ensesinde dipçik dayalıydı çünkü değil mi? Bırak refahı huzuru özgürlüğü, canıyla imanının derdindeydi o gün bu millet değil mi?
  Devamı var…
  Hicran Seçkin

 15. Devamı…
  Yine o günlere mi dönülmek isteniyor? Ahlaksız bir ifadede “kadının sırtından sopasını, karnından sıpasını eksik etmeyeceksin” dedikleri gibi, bu milletin de ensesinden dipçiği eksik etmeyin mi demek istiyorlar?
  Hani Menderes’in yakasını toplayıp “demokrasi” istemişti ya bir şahıs geçmişte… İşte bugünkü durum da aynen öyle Abdullah arkadaş. Bu yürüyüşçüler böyle sokağa dökülebiliyor ve olmadık haltları pervasızca yiyebiliyorlarsa (Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nin içler acısı hali bunlardan sadece biri) bu ülkede epey birşeyler değişmiş demektir!
  Liyakatsiz kişilere iyilik yapınca daha da azıttıkları gibi, böyle bazıları da lisan-ı hal ile; “biz demokrasi değil ensemize dipçik istiyoruz yine” derler!
  Ama kervan yürümelidir, bütün “seslere” rağmen!

  Ayrıca lütfetmişsiniz, Muammer abiye bu konulardan uzak durmasını işaret buyurmuşsunuz da; sahi Muammer Erkul yazıları “neyin” sevgisini aşkını anlatıyordu? “İnsanlığı” anlattığı satırlarına muhalif ne gibi bir durum gördünüz burada? “Sizce” insanlık, insanlık dışı hakaretlere sessiz kalmak mıdır?
  Hicran Seçkin

 16. Ben kirli mi temiz mi bilmem bildiğim bir şey varsa o da size hakaret edildiği ve bunun suç olduğu ve dava açılırsa kesinlikle kazanılacağıdır. Kazandıktan sonra para sizin oldu mu hediye edersiniz kitaplar alınır dağıtılır veya önümüz ramazan ayı öğrenciler için Vakıf’a hediye edersiniz. Yani Robin Hood’luk yapmak gibi bir şey. Çalmadan çırpmadan hakkınızı alıp güzel olan bir hizmet yaparsınız.

  Gelelim Lütfü Türkkan’a: Aslında ilk olarak siyaset yazmıyım dedim ama gene dayanamadım 😀 Bu şahıs zamanında Ülkücülere sövdü, tabanıyla ters düştü özür diledi. Gazeteci satın almak istedi haber oldu özür diledi. Kürtaj ile ilgili hoş olmayan sözler söyledi özür diledi. Yani kısacası gene özür dileyecek. Çünkü eli mahkum.

  Türk-İslam ruhu MHP den ne zaman kalktı denilirse bana derim ki Ahmet Arvasi bey vefat ettikten sonra ve Bahçeli başa geldikten sonra…

  KILIFUYDUR

 17. CHP ile kolkola hareket eden harekete niye kızıyorsun Muammer…

  MURAT BAŞARAN

 18. Herkes eteğindekini döküyor..
  Ak kara ortada.

  MİKAİL TÜRKER

 19. Bir zamanlar gerçek delikanlı, kültürlü, edepli, inançlı Ülkücüleri görmeseydik, şimdikilerden “bazılarının” debelenmesini “ülkücü hareket” sanırdık!..

  MUAMMER ERKUL

 20. Kalbi nefret dolmuş insanlardan başka bir şey beklenemez…

  YILDIZ SEÇEN

 21. Ülkücülük müze si kursak koyacak adam kalmadı..çoğu ya bUgün aramızda değil diğerlerinin pek çoğu o partinin bayrağı altında değil..Ülkücüyüz diye geçinenlerin pek çoğu ise chp ile eşdeğer zihniyette…Hatta geçenlerde bu olaylar çıkmadan önce inşAllah iç savaş çıkar Tayyip gider diye dua edenler gördüm…Donup kaldım…

  MİKAİL TÜRKER BAL

 22. VEHABİ ZİHNİYETİ

  Mehmet Çılgın

 23. Abi sen sevginin vekilisin. Gulup gecmek yakisir sana:)

  SAFİYE MAHMUTOĞLU BARUT

 24. Bu yazıdaki konumuz MHP değil, ülkücü hareket değil, ve hatta bahsi geçen kişi bile değil arkadaşlar… Düzelmesi gereken veya kızdığımız; bu adamın ŞAHSİ hareketi ve KENDİ düşünme biçimidir!.. Genelleme yapmamak lazım.

  M.ERKUL

 25. Her şerden bir hayır doğar…

  MEHMET ALBAYRAK

 26. Üzüldüm; demek ki hiç tanıyamamış. Kınıyorum.

  AHMET GÜRER

 27. Muammer abicim, ben resmen şok oldum, ya bu şahıs gerçekten vekilmi? onun adını kullanan bir serseri olmasın, yazışmalarınızı okudum. Bırakın vekili, aklı başında bir yetişkin böyle yazmaz, hele sizin gibi bir kişiye

  İLYAS MİRAL

 28. İlyas abicim senin iyi niyetin gibi Muammer abi de sukutu hayale uğramış.ben de çok üzüldüm Muammer Erkul gibi hoş görü sahibi, ne bileyim içi safiyane sevgi merhamet dolu birine söylenecek söz değil.

  MİYASE KAVUĞUBÜYÜK

 29. Muammer abi Hicran arkadaşın zannettiği ve yazdığı gibi sizin ne yazacağınızı işaret etmem hem haddim değil hem de aklımın ucundan dahi geçmez. Böyle anlaşıldıysam başta sizden ve herkesten özür dilerim. Hakkınızı helal edin. Bu konuya gelirsek tamamen haklısınız. Sizin gibi bir insana bu benzetme bilinçli yapılamaz, özür dilemelidir. Benim belirtmeye çalıştığım sevgi ailesinin bu haklı yazıdan hareketle bir kesime hakaret etmesiydi. Mesela Murat Başaran kalitesiyle “CHP ile kolkola hareket eden harekete niye kızıyorsun Muammer…”cümlesi hiç şık durmuyor… Dediğiniz gibi bende maksadımı ifade etmeye çalıştım. Bunu yaparken umarım yanlış yapmadım.. Sizi seviyorum.. Bu vesileyle kandilinizi tebrik eder dualarınızı beklerim.. Hoşcakalın

 30. (Hicran Hanıma)
  Yukarıda belirttiğim üzere Muammer Abiye birşeyler işaret etmem haddim değildir.. Ve memleketin özkaynaklarını fütursuzca yakıp yıkan vatan haini eylemcilere destek verdiğimi düşünmediniz umarım.. Her yapılana kayıtsız şartsız onay vermemide kimse beklememeli onu ifade etmeye çalıştım emire itaat noktasında..Hayırlı Kandiller..Dua ile…

 31. Abdullah Bey,
  Yakanlar yaktı, yıkanlar yıktı, herkes eteğindekini döktü… Ve “diğer herkes” de bunların hepsini gördü… Bunların kavgası bize kalmasın lütfen. Yanlış anlamalar olabiliyor, siz de hakkınızı helal edin.
  Bu karışıklığın niye, nasıl ve kimler tarafından çıkarıldığı en ince detaylarıyla ortaya konuyor ve konacak inşallah. Bunca zayiatın ardından da olsa, artık milletçe şu olan bitene insafla bakıp en azından bunları görebiliriz dilerim…
  Kimse kimseye kayıtsız şartsız itaati emretmiyor. Elbette eleştiriler olacak, hatalar ikaz edilecektir. Ama bunun yöntemi şu bilanço olmamalıydı… Ortaya çıkmak için puslu hava bekleyen kurtlara bu fırsat sunulmamalıydı. Bunca yıpratıcı söz ve iş hükümete boca edilmemeliydi. Bu insanlar bu çirkinliği haketmiyor… Hakedenleri de çok görmüş bir millet olarak bu kadar unutkan olmamalıydık. Bu sözlerim şahsınıza değil, kendim de dahil, geneledir. Hakikaten içim sızlıyor çünkü hükümete yapılan haksız suçlamalara. Malum bir misaldeki “portakallı ördeğin üzerinde tüy bulma” şımarıklığa düştüğümüzü görüyorum maalesef…
  Allahu teala milletimizi bölünüp parçalanmaktan ve tekrar eski zelil günlere dönmekten korusun. Amin…
  Hicran Seçkin

 32. MHP ile CHP nin kol kola verdiğini kabul etmeyenler var mı daha yahu?Ben iki partinin adamlarının da birbirine oy topladığını iyi biliyorum, kendileri de inkar etmiyor bunu. Bizzat başıma gelen birini yazayım,
  en yakınlarımdan Mhpli yeğenim var, seçime yakın bana geldi.Dayı yav dedi iki kaşındı. Baktım kıvırıp duruyor, ne var söyle açıkça dedim. Yav dayı, oyunu chpye versen dedi. Kan beynime sıçradı.Kusura bakmazsanız olduğu gibi yazayım.Ne diyon lan sen yavşak, ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin dedim.yav dayı ona vermezsen o zaman bari mhpye ver demesin mi. Lan chpyle mhp aynı mi oldu senin kitabında?Daha düne kadar hasımdık, bugün hısım mı oldunuz onlarla.Aslanlar dağılınca yuvaya itler mi doldu lan.çık git gözüm görmesin dedim.kuyruğunu kıstı gitti.

  bekir

 33. Devamı
  Oy da topladılar destek de verdiler. Dini hüviyeti olan bazı cemaatler bile yaptı bunu…Chp ile kendi inançları arasında nasıl bir yakınlık varsa, başlarındakiler cevaz verdi buna.İlle bu partiye vermeyeceksen git boşa bas git başka partiye bas, sen o parti tarafından daha düne kadar inancı ayaklar alınan bir müslüman olarak o partiyi nasıl tercih edersin. Hadi kökten Halkçı olanlar neyse, dini cemaat önderleri buna nasıl cevaz verir? Kendi köküne kibrit suyu döken ve fırat bulduğu an gene dökecek olanlara nasıl destek verir.bunu neyle bağdaştırır? Düşmanımın düşmanı dostum mu dediler, kinim dinim mi dediler, anlamak zor..

  Bekir

 34. Author

  Arkadaşlar, lütfen dikkat!..
  Şu konu çok önemlidir:
  Bizim düşmanımız ne MHP, ne AKP, ne CHP veya diğer partililer değildir. Bu ülkede hepimiz kardeşçe yaşayabilir ve birbirimize tahammül etmeyi öğrenebiliriz…

  Yukarıdaki yazıda da konu, yine bir particilik meselesi değildir.
  Bir milletvekilinin açıkça ve tekrarlayarak bizi PUTPERESTLİKLE itham etmesi meselesidir.

  Sayın Devlet Bahçeli’nin, olayların başlamasının ilk günlerinde duruma hemen el koymasını ve “asla karışmayacağız” kararlılığını takdir etmemek mümkün mü?
  Bu ülkenin “ne dediğini bilen” ve “hata yapmışsa dönebilen” insanlara ihtiyacı vardır.
  Öyle değil mi?
  Aksi davrananlar ise, hep sandığa gömüldü bu güne kadar!

  Bu sitede biz mümkün mertebe bütün yorumları açma taraftarıyız.
  O yüzden lütfen particilik ve genelleme yapmaktan kaçınalım.
  Burada çirkin olan MHP’lilik, AKP’lilik, CHP’lilik değildir.
  Peki nedir?
  Bu ülkenin seçmenleri tarafından ve MHP listesinden Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altına sokulmuş olan bir milletvekilinin yaptığı ç-i-r-k-i-n-l-i-k-t-i-r söz konusu olan!

  Hiç kimsenin böyle bir söz söylemeye hakkı yoktur ve olmamalı.
  Kendi partisinin başkanıyla bile zıt düşen bir adam;
  “her siyasi kişi ilk önce kendi partisinin başkanı imiş ve sonra da bu ülkenin başbakanı imiş gibi düşünmeli” diye huzura ve itidale çağıran bir sözden nasıl bu kadar rahatsız olur?
  Hem de kendisine bile yazılmamış bir notdan!..

  İsmine “milletvekili” denen biri, nasıl ağzını açıp doğrudan doğruya “PUTPERESTSİN SEN” diye bağırabilir ki.
  Ayıp!

  Ya açık açık, herkesin önünde bizden ve okuyucumuzdan ve bizim gibi düşünenlerden özür dileyeceksin veya sizden tazminat alacağız.
  Bu parayla da biz “edepli ve erdemli olmayı anlatan” kitaplar basacağız ve “isteyenlere” imzalayıp göndereceğiz, niyetimiz budur…

  Son söz olarak;
  Herkese, her inanca ve her partiye saygılar…
  Ortak düşünüp, ortak inanca sahip olduğum kardeşlerime de sevgiler sunuyorum.

  8.6.2013
  M:)

 35. Bir müslümana “PUTA TAPAN” diyen bir millet vekiline bu sözü yakıştıramadım. YAZIK !!! Lütfü Türkkan en azından bu sözü ederken bulunduğu camiayı da düşünseydi. Kimse Başta Lütfü Türkkan diye düşünmez herkes ikinci planda düşünür. Herşeyden Önce bir müslümana bu sözü söylemesi çok abes. Uslubu, tarzı, çok yanlış, Örnek olması gereken biri neler söylüyor. ÇOK ayıp… Samimi biri önce kendi camiasına söz gelmesini engelleyecek böyle olursa bunun gibi düşünenler herzaman kaybeder ve kaybettirir.
  Abdülhakim Kökçü

 36. Müslüman yada öyle geçinen bir siyasetçinin tarihini, geçmişini bilmemesi, Allah’a kulluk etmekle, biat etmeyi aynı şey sanması, buna putperestlik demesi ne kadar vahim bir durum. Tarih boyunca müslümanlar başındaki emirlerine biat ve itaat ettiler.

  Böyle düşünen bir insanın milletin vekili olması daha da vahim. Vehhabilerin, mezhepsizlerin evliyayı vesile etmek şirktir demesini cahillikle birleştirip böyle bir sonuç çıkardığını düşünüyorum.

  Muammer Erkul gibi kıymetli bir insanı çileden çıkarıp olayı bu satırlara taşıtmak, sosyal medyada pervasızca kişilere hakaret etmek de bu kişilere oy verenleri bir kere daha düşünmeye sevk etmelidir

  Saygılarımla.

 37. Muammer kardeşim, bu konuda çok yazabilirim ancak şöyle bakmak hem kısaltacak hemde doğru olacak kanaatindeyim, diğer partilerin durumuna ve vekillerine oranla baksak rahatlatıcı olur, sizin genel başkan gibi davranmalı sözüne katılırım ama başbakan gibi davranmalı ve düşünmeli sözüne katılmam mümkün değildir, çünkü partilerin dünya görüşleri zaten farklı doğal olarak, o açıdan TBMM deli tüm vekilleri bir kalıba sokmamazsınız hatta parti içinde bile farklılıkların olmasında fayda vardır kanaatindeyim, ama ilgili vekilimizin size yakıştırması doğru değildir olamaz, saygılarımla.
  Tuncer Tunçbilek

 38. Author

  Sayın başkanım, cevabınız için samimi teşekkürlerimi kabul buyurun. Yalnız şu noktada, o milletvekiline anlatamadığım bir incelik var sanırım. Bence bu ayrıntı gayet önemlidir: Ben hiç kimseye Recep Tayyip Erdoğan gibi ol, demedim Devlet Bahçeli gibi ol da demedim. Ben dedim ki; siyasete giren kişi elbette önce kendi partisinin başkanı gibi bir sorumluluk duymalı, sonra da daha büyük boyutta yani ülkesinin başbakanı imiş gibi bir sorumluluk duymalı, kendini öyle hissetmeli, dedim. Normal olan da bu değil mi? Yani insan neden siyasete girer ki bu sorumluluğa sahil değilse, bunu da merak ederim? (Not: Bu yazışmalar sitemizdeki yazının altında da çıkıyor. Bu arada sizin de sıradan biri olmadığınızı ve Yatağan (Denizli) MHP’li belediye başkanı ve saygı duyduğumuz bir büyüğümüz olduğunuzu duyurmak istiyorum.)
  Muammer Erkul

 39. “Ne” alıp verdilerse aralarında, hasımlıktan hısımlığa döndü iki parti. Ama sayın Devlet Bahçeli’nin son olaylarla ilgili partililerine çektiği resti yürekten tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.

  Kamil

 40. Muammer Abim canım benim. Biliriz ki Yüce Rabb kuluna ihsan edeceği vakit gönderdiği imtihan sahalarından birisi de; “iftira” dır.
  Yazılan kelime millete vekil olma makamını bırakın insanlık adına çirkin bir sözdür.
  Sayın Vekil bu söz ile hakaret ettiğin insan ve onun etrafındakiler
  SEYYİD AHMED ARVASİ Ocağında yetişenlerdir.
  ve hiç kimse ama hiç kimse Arvasi Hocamız’dan daha ÜLKÜCÜ değildir.
  Muammer Abimiz’in mesajındaki inceliği anlamaktan uzak zihniyetin
  ak sütün içindeki ak kılı fark etmesi ülkenin içine düşürülmek istendiği durumları anlaması, “Ebed ve müddet Türkiye” sözünü açıklayabilmesi zaten beklenemez.
  Ancak sözün gittiği yerin verdiği rahatsızlığın
  en başta Sayın Devlet Bahçeli tarafından ve “BIYIĞINI KESMEMİŞ” Ülkücü yöneticiler tarafından fark edileceğine inanıyoruz.
  Mustafa Metin Tamer

 41. Muammer Oğlum gibi birisine
  Bu kelimeyi yakıştıran vekil koltuğunda oturmakta yakışmaz.

  Sizin gittiğiniz yolun izini bizler, bu millet çizmişti.
  İçinizdekileri döktüğünüz çok iyi oluyor ki millette sizleri görüyor.
  Bu millet getirdiği gibi kendi milliyetçilik kanından olmayanı göndermeyi de bilir.

  60 yaşında ev hanımıyım nasihatim şudur ki
  Makam yolunda değil insanlık yolunda yürü kalıcı olan insanlık yoludur

  Herkes Muammer Oğlum kadar milliyetçi, ülkücü, yazar, insan ve sevgi dolu olsaydı bu ülkede hiçbir çirkinlik yaşanmazdı.

  Sela Anne, Manisa

 42. BİR REMELİ’Lİ OLARAK RUMELİ İNSANININ NEZAKETİ VE HOŞGÖRÜSÜYLE BAĞDAŞMAYAN BU TAVRINI KINIYORUM TÜRKKAN’IN.KENDİSİNİ BİR RUMELİ İNSANINA YAKIŞMAYAN BU TAVRI YÜZÜNDEN, SEVGİLİ MUAMMER VE ÇOK FAZLA İNCİTTİĞİ BİZ OKURLARINDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM.KALDI Kİ SEÇİLMİŞ BİRİ OLARAK TEMSİL ETTİĞİNİZ MAKAM DAHİ BU USLUB’U KALDIRMAZ…

  İLİRYA SEVEN

 43. Nerede bir Müslüman varsa ilgi alanımız dahilinde olmalı, nerede bir Türk varsa o da ilgi alanımızda olmalı tabii ki… Ama sizi üzen o haddini bilmez bir milletvekili gibi saçma sapan, MHP’nin ve de milletimizin değerlerine hiç yakışmayan siyaset yaparak değil… Hoş gerçi, onun yaptığına siyaset denmiyor zaten… Size yazdığı “makarnaya devam” yerine ona sadece “MAKARAYA DEVAM” diyesim geldi… Nasıl olsa bu millet sandıkta onun ipliğini pazara çıkarıverir :))

  GENCOSMAN

 44. ==(DEVAMI)== Bizler, bize çocukluktan beri öğretilen ve hepsi de bu necip MÜSLÜMAN-TÜRK milletine mâl olmuş şu güzel ötesi güzel satırlarla, ikazlarla büyüdük:
  “HİÇBİR BÎ-EDEP, ALLAH’IN RIZASINA KAVUŞAMAZ”
  ” BU YOLUN BAŞI EDEP, ORTASI EDEP, SONU EDEPTİR”
  “EDEP BİR TÂC İMİŞ NÛR-I HÜDÂ’DAN, GİY OL TÂCI, EMİN OL HER BELADAN” İLİM MECLİSİNE VARDIM KILDIM TALEP, İLİM GERİDE KALDI, İLLA EDEP İLLA EDEP..” vs…
  Nihayet ona “EDEP YÂ HÛ” diyerek kendisini hem sizden hem de bu milletten özür dilemeye davet ediyorum… Yazık günah bu milletin parasına :((

  GENCOSMAN

 45. Derhal özür dilemeli! Tabii o kadar medeni cesareti ve anlayışı varsa…

  GENCOSMAN

 46. ==DEVAMI== Mektupta diyor ki: (Türkleri maddeten ezmek ve yıkmak imkansızdır. Çünkü Türkler, Müslüman oldukları için çok sabırlı ve mukavemetli insanlardır. Gayet mağrur ve izzet-i iman sahibidirler. Bu hasletleri, dinlerine bağlılıklarından, kadere rıza göstermelerinden, ananelerinin kuvvetinden, İDARECİLERİNE[devlet adamlarına, komutanlarına, büyüklerine] olan İTAAT duygularından gelmektedir. Türkler zekidir ve kendilerini müspet yolda yönetecek REİSLERE sahip oldukları müddetçe de çalışkan ve gayet kanaatkârdırlar. Türklerde önce İTAAT duygusunu kırmak ve manevi bağlarını parçalamak, dînî metanetlerini zayıflatmak gerekir…
  (Bu müthiş mektubun tamamı için http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=550 adresine tıklayınız lütfen)

 47. YAA SABIIRRR!!!! ATTIĞIM SON TWİTLERDEN SONRA BENİ DE ENGELLEYEN LÜTFÜ TÜRKKAN KENDİNİ ENGELLEDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN NASIL MİLLETVEKİLLİĞİ BU?
  İlirya

 48. Sevgili Başbakanımızın Sincan mitinginde destek veren pankartlar açan Etimesgutlu Bozkurtlar’ı tebrik ediyoruz. Gözümüz gönlümüz açıldı, yüreğimize su serptiler. “Dünyada gerçek Ülkücü kalmadı” dedirtmediler.
  H. Seçkin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir