Kitaplık [09 Ocak 2005 Pazar]Benim çok sevdiğim, öyle tevazu sahibi abilerim vardır ki; bilmeyenler onları ve hallerini yanlış değerlendirir.
Sanırlar ki; kelâm ehline peşkir bile tutmak nasip olmaz bunlara...
Halbuki kalemin kemâline vâkıftır bunlar, ki ancak terleridir damlayan kâğıtların üstüne!..
Hece sayamayan şair ve Türkçe bilmeyen “edip”ler diyarını aşar gelir de, edebinden “edebiyatçıyım” bile demezler insana!..
Bilmeyen nasıl bulsun?..
Define, defnedilse bile değerinden kaybetmez!..
Toprağın altında yatandan bîhaber ise, gafildir; toprağın üstünde gezinenler...
.....
“Sessiz Hikaye” Cevdet Yücel Söztutan’ın şiir kitabı, ama “şiir” kitabı... Sonsözünde; “Aşk var madem!.. / Sustu kalem, / Sustu kelâm... / Vesselam!..” Diyen eseri temin etmek için (0212)454 25 00 Nurten Demir hanımı arayabilirsiniz. ( Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. )-Alo, televizyonu aç, az sonra yarışma sorususun!..
Birazdan sunucu hanım soruyor:
-Sevgi yazarı olarak da bilinen, Türkiye Gazetesi’ndeki Stop Köşesi’nin yazarı kimdir?
Şaşırıyorum tabii, ama asıl şuna ağzım açık kalıyor ki; yarışmacı kız “Muammer Erkul” cevabı verip, puan kazanıyor...
Yıllar geçti üstünden. O yarışmayı unuttu insanlar, ama sunucusunu artık herkes tanıyor... Allah vergisi bir sıcaklık, samimiyet ve yeteri kadar doğallık. İşte; dil-i bal İkbal!..
Önceki gün “Kalemin gibi ömrün de güzel geçsin, iyi ki varsın” diyerek imzalamış yeni kitabını, geçenlerde satın almış olduğumu bilmeden...
“Güzellik bakan gözdeymiş, diyor Günaydın Gece isimli kitabının bir yerlerinde... Niyetmiş her şeyi güzelleştiren, olmazları olduran. Sevgi, açılmayacak sanılan, üzerine kilit vurulan tüm kapıların anahtarıymış. Tam da ümitsizliğe düşmeye ramak kala doğuruverirmiş güneşi üzerimize Yaradan; parlak ve sıcak... Tatlı dille, güler yüzle söylenen sözlere doyulmazmış...”
İkbal Gürpınar’ın GÜNAYDIN GECE kitabını, marketler dahil her yerde bulabilirsiniz...Yeni senede elime geçen en güzel kitap ise (masa için kitap şeklinde ciltlenmiş halde bendeki) Türkiye Gazetesi Takvimi... Geçekten şahane ve tek sayfası bile israf edilmemiş. “Ölmek felaket değildir, diyor rastgele açtığım yaprağın Günün Sözü köşesinde, İmam-ı Rabbani hazretleri. Ve şöyle devam ediyor: Asıl felaket, öldükten sonra başa gelecekleri bilmemektir...”
Daha önce görmediğim yeni bir şey fark ettim bu seneki takvimde. Hediyeli Bulmaca.. Hem de tam yüz kişiye hediye varmış, benden söylemesi... www.turktakvim.com Adres: Türkiye Gazetesi takvim hazırlama servisi Yenibosna-İstanbulStop
Muammer Erkul
09 Ocak 2005 Pazar


 


Yorum ekle

Yorumlarla ilgili bilgilendirmeyi göster


Güvenlik kodu


Yenile