Kitapla beslenen kuşlar [15 Ocak 2009 Perşembe]Çoğu kimse, kendisinden uzaklarda çarpan bir yürek için; ne kadar umut, ne kadar çok yaşama sevinci olabileceğinin farkında bile değildir!
Taze bir fidandı kendisi; ama onlarca kuş konmuştu dallarına, civil civil civil ötüşüyorlardı...
Onları duyunca, sanki ayaklarından saplanmış gibi oldu o toprağa... Kıpırdamaya bile korktu, ürkütmemek için serçelerini!
Sabrı vardı, heyecanı vardı, fakat... Nasıl besleyecekti bu can’ları, neyle besleyecekti?.. Önlerine koyduklarıyla doymuyordu çoğu; daha çok istiyorlardı ve zaten kendisi de onları daha da çok beslemek istiyordu. Bir an evvel büyüsünler, güçlensinler istiyordu...
Tükendiğini zannettiği sıra başını kaldırdı; günün ilk ve son ışıklarını başında tutan karlı tepelere doğru seslendi. Zaten ne olduysa o zaman oldu: Önce içinin yangınından karlar eriyip seller indi derelerden; ve sonra yeller inerek bulutlardan, girdiler bu arzunun kollarına ve uçurdular uzaklara!Sofralardan rızkı vardır insanların, bir de sayfalardan rızkı vardır!
Başlarındaki karı göğe kaldırmış tepelerde ufku tükenen bu köyden tüten talebin taliplileri çıktı. Nice sayfalar, nasiplilerine sevgiyle açılmak için yollara çıktı!
İşte bu hikâyeye; “iki fedakâr öğretmeninin, iki sınıflı okullarına bir kütüphane kurma çabası” diyorlar!Biz de bu çabaya dâhil olduk. Elden veya kargoyla (Mehmet Taştan, İhlas Kuzuluk Kaplıca Evleri, Akyazı-Adapazarı) adresine ulaştırdığımız eski/yeni hikâye, masal, harita, çocuk dergisi vs. köye gönderiliyor. Böylece “çocuklar büyüdü, eski kitaplarını ne yapsam” derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

(İki not: Elbette gönderme ücretlerini kendimiz karşılıyoruz. Daha geniş bilgiyi ise “adaşım” olan siteden [muammererkul.com] bulabilirsiniz.)
 


Stop
Muammer Erkul
15 Ocak 2009 PerşembeHEADER

Guest17-01-2009 05:54#3
Kuşlarımızı sevgiyle, sadakatle, inançla, bilgiyle en önemlisi güven ve huzur duygusu ile beslersek; gelecek nesillerimiz de bize gurur verir düşüncesindeyim . Kuşlarımı çok seviyorum...

RABİA
Alıntı
Guest16-01-2009 05:22#2
O güzel kuşlar hep doğru yazılmış, güzel kitaplarla beslensin ve böyle kitaplara da imza atsınlar bir gün inşallah...

KARANFİL
Alıntı
Guest15-01-2009 01:10#1
Muammer bey o kadar güzel bir başlık yazmışsınız ki ben de kopya çektim sizden:-) Kitapla beslenen kuşlar bizlere ve Türkiye'ye çok fazla lazım. Doğru kitaplarla beslenmeleri ise çok çok önemli. Örneğin hazır, yapay gıdalarla beslenen çocukların nasıl yanlış beslenme yüzünden sıkıntılara maruz kalması gibi, bizim de kuşlarımızı güzel kaliteli kitaplarla beslememiz lazım. Mesela her öğün Türkiye Çocuk Dergisi olabilir. :-)Çünkü bizler öyle büyüdük onların da öyle beslenmesi kadar güzel birşey olamaz...(Ben de naçizane elimden geleni yapmak isterim... Kuşları kitapla besleme konusunda eliyle diliyle ve gönlüyle yardım edecek olan herkese canı gönülden teşekkürler...

SEVİL
Alıntı

Yorum ekle

Yorumlarla ilgili bilgilendirmeyi göster


Güvenlik kodu


Yenile