Hiç yurdunuz oldu mu? [01 Şubat 2009 Pazar]Söyleyeceğim ne zamandır, ama nasıl diyeceğimi bulamıyorum. Sonunda dedim ki kendi kendime: Yahu ne düşünüyorsun, söyle gitsin! Belki de tam şu anda birisi hayır yapmak istiyordur da, nereye yapacağını bilemiyordur. Ve tam da şu anda o kişi, bu fakîrin köşeciğini okuyordur! Olmaz mı yani? Belki de olur, kim bilir...
E söylesene o zaman, dedim İzmir’deki yurt binasının hikâyesini...İzmir Buca’da, Çakabey Derneği’nin gayet iyi bildiğim (yüksek öğrenim, erkek öğrenci) bir özel yurdu var. Müdür ve yöneticilerini tanıyorum. Kiralık bir binada yıllardır (75 kadar) öğrenci barındırıyor; memlekete iyi ve başarılı insan yetişmesi için fedakârca çalışıyorlardı.
Şimdi bu arkadaşlar asıl büyük hayallerini gerçekleştirmeye azmettiler: 150 yataklı yeni bir yurt binası inşa edecekleri arsayı buldular, kaporasını verdiler. Bir de kampanya başlattılar: “Bir metrekaresi de senden olsun!..”
Güzel olan şu: 500 m2’lik yurt arsasının yarısı şu ana kadar karış karış satın alınıyor... Fakat 150 yataklı bu sıcak yuvanın kurulacağı arsaya destek olacak yeni isimler bekleniyor. Öğrencilere “YURT KURMAK” veya “arsanın bir karışı da benden olsun” diyenler ilgililerden bilgi alıyor:
Mahmut Aydın (0232) 442 12 37, (0505) 384 24 64... E. posta:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ... Şimdiki yurdun sitesi: http://www.izmiryurtE benden bu kadar. Demiş ya büyükler:
“İçeride kimse varsa bir seslenmek yetişir”, “İş budur, bundan başkası hiçtir!”, “Bu iş, büyük nimettir. Acabâ kime verirler?”, “Güzellerin yaptığı, güzel olur!”, “Herkes, bir iş için yaratılmıştır!”, “Aranılan hazîneyi gösterdim sana!”, “Habercinin işi, yalnız haber vermektir.”

:) Gerisi size kalmış...
 


Stop
Muammer Erkul
01 Şubat 2009 PazarHEADER

Muammer Erkul02-02-2009 14:21#4
(M. Gültekin'e ve herkese...)

Çaka Bey; romanını okuyup büyüdüğümüz o koca deniz adamı gibi bütün deniz ve fikir dalgalarına karşı dursun inşallah Çaka Bey Derneği de...

Her hizmet bir sofradır; isteyenin dilediği kadar yiyebildiği!..
Yedikçe lezzeti artan ve bitmeyen ve doyulmayan bir yemektir sofradaki!..

Her isteyenin dilediği kadar yiyebildiği bir sofradır her hizmet, ama herkes bu sofraya oturmaz, oturamaz!
Oturmayı, insan kendisi seçer!

Yiyene şifa olsun inşallah...

M:-)
Alıntı
Muammer Erkul02-02-2009 14:18#3
Agam, Allah senden razı olsun... 2006 senesinde büyüklerin duası ile ilk adımını attığımız Çakabey Derneğimize vermiş olduğun katkın nedeni ile müteşekkiriz. Tüm dost ve arkadaşlarımızı bekliyoruz...

AVUKAT MEHMET GÜLTEKİN -İzmir
Alıntı
Guest02-02-2009 03:54#2
Güzel bir noktaya parmak basılmışken söyleyim:-)
Samsun yurdu da aynı şekilde yeni hizmet binası yapmak için arsa satın alımı yapmıştır... Samsun yurdu için de yardımlarını esirgemiycek olan hayır sahibi dostlarımıza duyurulur:-)
İletişim için;
Seyit KARACA: 05053842498

Sevgi ailesine kocaman sevgiler:-))

HÜMEYRA
Alıntı
Guest31-01-2009 14:53#1
Geçen sene Denizli yurdundaydım. Ben de (30 kişilik şirin bir yurdumuz vardı), kiradaydık, bir hayırseverin yıllar önce bağışladığı arsa, yine bağışlarla desteklerle koca bir yurt oldu ve yaklaşık 6 ay önce açıldı. İnşaatında çalışmak, ranzaları taşımak, temizlik yapmak... Çok büyük bir zevkti :-)
Yine aynı tad, aynı heyecan, aynı zevk :-)
Ne güzel, inşallah en kısa zamanda tamamlanır yurdumuz :-)

VELİ ÖRS
Alıntı

Yorum ekle

Yorumlarla ilgili bilgilendirmeyi göster


Güvenlik kodu


Yenile