Bayram kuzularına... [19 Ağustos 2012 Pazar]

Minik kuzular vardır. Annelerinin yanında sevinç içindedirler. Bu hoplayıp zıplamalarında keder ve endişe hiç yoktur.
Çünkü ahirette, kuzulara azap yoktur!..

Bugün...
İşte o kuzulardan da fazla sevinebilirsin Ramazan kuzum.
Neden? Çünkü bayram... Çünkü sevinme günü... Bugün, güzel ve yıldızlı karnelerin dağıtıldığı gün sanki!
 


Ramazan-ı şerif boyunca dua ettik: Ya Rabbi, hepimizi bu mübarek ayın şefaatine nail eyle. Bizleri de Cehenneminden azat ettiklerinden eyle...

Büyüklerimiz şöyle diyerek sevindirmişler bizi: Ramazan-ı şerif 30 gün bayramdır, üç gün değil... Çünkü bunun her gün ve gecesinde binlerce, on binlerce mümin afvolur. İşte öyle bir kurtuluş zamanıdır bu ay... Orucunu tutan mümin, bayram sonuna kadar tertemiz olur. Bir yıl soluduğu havanın manevî kiri bir ay içinde yakılmış, yıkanmış olur...

Sevgili Peygamberimiz, önceki ümmetlerin ne kadar uzun yaşadığını öğrenmişti. Allahü teala da, O’nun ümmeti için böyle özel zamanlar verdi.

Ramazanın tamamı bayramdır! Çünkü her gününde çook sayıda Müslüman Cennete gidiyor. Yaptığımız küçük de olsa bu ayda karşılığı çok büyük oluyor. Bizler göremiyoruz, çünkü dünya gözüyle bakıyoruz. Sonra göreceğiz ve inşallah asıl bayramı orada yapacağız.
 


Şimdi sen, sevgili Ramazan kuzusu; bugün de “Bayram kuzusu” ol...
Bembeyaz, tertemiz, günahsız bir kuzunun, anneciğinin yanı başında hoplayıp zıplaması gibi sevinçli ol. Çünkü Allahü teala, bu ümmeti afv etmek istemeseydi, Ramazan ayını yaratmazdı. Ramazan-ı şerif, bu ümmetin kusur ve günahlarının bağışlanması için verilmiştir. Bizler için çok özel bir ihsandır. Nimetlerin en büyüklerindendir.
Bayramlar da, işte böyle günlerin sevinç zamanlarıdır.
Öyleyse sevin!

Kendisine azap olmayacak bir kuzu böyle sevinçliyken; inşallah en güzel ödüllere hak kazanmış bir Ramazan kuzusu, nasıl sevinmesin?..


Stop
Muammer Erkul
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
19 Ağustos 2012 PazarHEADER

H.SEÇKİN22-08-2012 14:34#2
Otuz günlük bayramımızın bitişinin burukluğu, üç günlük bayramımızın sevinci... Muammer abimiz, Sevgi Ailemiz ve bütün 'bayramımızı bayram bilenlerin' bayramını tebrik ediyorum.

HİCRAN SEÇKİN
Alıntı
okur22-08-2012 14:31#1
Mutlu bayramlar kuzulaarr :)
Mutlu bayramlar Sevgi ailesii...
Nice güzel bayramlara...

Okur.
Alıntı

Yorum ekle

Yorumlarla ilgili bilgilendirmeyi göster


Güvenlik kodu


Yenile