Kırkambar (Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası)

Dondurulmuş limonun şaşırtıcı faydası

Restoranlardaki çoğu şuurlu tüketiciler, limonun tamamını kullanır veya tüketirler, hiç bir kısmını ziyan etmezler.

 

Ziyan etmeden limonun tamamını nasıl kullanırsınız?

 

Basit… 
Limonu (yıkayıp) buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. 
1) Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Soymanıza lüzum yok. 
2) Rendelenmişini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, suşiye, balık porsiyonlarına katabilirsiniz. 

3) Yemeklerin tamamı, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacaktır. 


Büyük ihtimalle, limon denince sadece limon suyu ve vitamin C aklınıza gelir. Sadece bu kadar olduğunu düşünürsünüz. Artık limonun esrarını öğrenince onu içeceğiniz hazır çorbalarınıza bile katabileceksiniz.

 

Limonun tamamını kullanmanın, bir kısmını ziyan etmeyip yemeklerinize yeni bir lezzet katması dışında asıl avantajı nedir?

 

Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin ihtiva eder. Ve evet, şimdiye kadar bunu kaybediyordunuz. Ama bundan sonra, bütün limonu dondurmak gibi basit bir işlem sonrasında, onu rendeleyip yemeklerinizin üzerine serperek bütün besleyici hususiyetlerini kullanıyor olacak, yani daha sağlıklı besleniyor olacaksınız. Ayrıca rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici hususiyetinden de faydalanmış olacaksınız.

 

İşte bunun için limonunuzu buzluğa koyun, donsun ve her gün yemeklerinizin üzerine rendeleyin. Böylece, yiyecek ve içeceklerinizi daha leziz hale getirip daha sağlıklı hayatın anahtarını kullanıyor olun! İşte limonun sırları burada! 

 

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren harika bir üründür. Kemoterapiden çok daha tesirlidir. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü kendilerine yüksek kârlar sağlayacağını bildikleri için limon özünün sunu/sentetik versiyonlarını üretmeye uğraşan laboratuvarlar var.

 

İhtiyaç duyacağını düşündüğünüz dostlarınıza, limonun hastalık önleyici tesiri olduğunu duyurarak yardımcı olabilirsiniz. Tadı hoştur ve kemo-terapinin korkunç tahribatını göstermez. Kemo-terapi ilaçları üretiminden fayda sağlayan multi-milyoner büyük şirketlerin menfeattlerini riske atmamak adına bu faydaların itinayla saklı tutulduğu müdetçe ne kadar insanın öleceği bilinmez.

 

Bilindiği üzere, iki çeşit limon ağacı vardır. Limon ve misket limonu. (konu olan limondur, diğeri değil). Limon meyvesini farklı şekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa’sı yenebilir. Sıkılarak suyu çıkarılabilir. Limonlu içecekler yapılabilir, dondurma vs.. Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en  mühimi URLAR, YUMRULAR, KİSTLER, TÜMÖRLER üzerindeki tesiridir.

 

Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazıları onun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söyler. Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara / enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır. Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

 

Bu malumatın/bilginin kaynağı ise çok daha etkileyicidir: Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından biridir. Bu firmanın beyanına göre 1970’den beri 20’nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin tatbik edilmesiyle; içlerinde kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı neticeler alınmıştır.

 

Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemo-terapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduğu tesbit edilmiş, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir.

1 Yorum

  1. Harika efendim, çok tesekkurler, artik limon tuketicisi oldum sayenizde Muammer abi:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir