Kırkambar (Kuru incirin 3 kürü!)

Kuru İncirin 3 Kürü!

Yüksek lif ihtiva eden kuru incirin muhteşem 3 kürünü açıklıyoruz…
Kuru incir, mükemmel bir kan yapıcıdır. Öylesine kuvvetlidir ki, kısa zamanda alacağınız netice, sizi şaşırtacaktır. Kan yapıcı, hamile kalmayı kolaylaştırıcı ve bronşite karşı tesirli kuru incir kürlerinden faydalanabilirsiniz…

Kür 1: Kan yapıcı

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya, sekiz-dokuz adet kuru inciri ilave ediniz ve yedi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yedi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzünüz. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içiniz.

Bu kürü: 21 gün içme+7gün ara+21 gün içme şeklinde yapınız.
Bu formülün manası şudur: İki defa yirmibir gün tatbik edilir ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir.
Toplam süresi; kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması lazımdır. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Kür 2: Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı

Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzünüz. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına içiniz. Bu kürün tatbiki, 25 gün uygulama+7 gün ara+25 gün uygulama şeklindedir.

Bu formülün manası, iki defa yirmibeş gün uygulanır ve her yirmibeş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması lazımdır. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Kür 3: Bronşite karşı

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya yedi-sekiz adet kuru inciri ilave ediniz ve on dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. On dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzünüz. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç kanrına içiniz. Bu kürün tatbik edilmesi,10 gün uygulama+3gün ara+10 gün uygulama şeklindedir.

Bu formülün manası şudur: İki defa on gün tatbik edilir ve her on gün tamamlandığında üç gün ara verilecektir. Toplam süre yirmi gündür. Uygulama sürelerine üç günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması lazımdır. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Dikkat etmemiz lazım gelen esaslar
1) Hekiminizin tavsiye ettiği ilaçlar varsa, mutlaka kullanınız.
2) Bu meyveye karşı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz.
3) Yazıdaki kürler ancak ve ancak yetişkinler içindir.
4) Burada okuduğunuz malumatların, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz.
5) Hekiminize danışmadan buradaki bilgilerle kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayınız ve tatbik etmeyiniz.
6) Unutmayınız ki, hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastalığın seyri, insandan insana değişir. Teşhisi koyacak olan ancak, bir hekimdir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğl


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir