Kırkambar (Vitamin D)

DİKKAT ! – VİTAMİN D

Andreas Moritz, bedenin nasıl kendisini tedavi ettğini anlatıyor. Ne yazıkki hep gözden kaçırılan bir mevzu. Andreas Moritz "bütün kanser hastalarına bakın hepsin de Vitamin D eksikliği görürsünüz" diyor. Benimde yaptığım bütün araştırmalarda hep D Vitamini eksikliğine rasladım. Burda çok pozitif konuşuyor eğer yeterli Vitamin D yani güneş ışığı alırsanız ne grip, ne nezle ne de bir hastalığa yakalanmazsınız, yakalansanız bile vücut kendisini kısa sürede tamir eder inşaallah. Vücutta tümörler oluşur sonra yine oluştukları gibi yok olurlar. Vücudun bağışıklık sistemi güçlü/ kuvvetli olduğunda vücut kendisini çabucak tedavi eder.

Modern hayat, bilgisayarlar, kapalı odalar, kapalı çalışma alanları, evden çıkıp işe gitme, hep kapalı ortamlarda kalma hepimizde D vitamini eksikliğine sebebiyet veriyor. Bu hep unuttuğumuz bir konu, ben tavsiye verirken bile unutabiliyorum. Bazen vücudumda bir şey eksik ne eksik ne eksik diye düşünürken bu mesele karşıma çıktı.


Sosyetik toplumumuzda en ufak bişide gidip ellerimizi yıkarız, halbuki derimizin üstünde derimizi koruyan bakteriler vardır. Bu bakteriler derimizin sağlıklı kalmasını sağlar. Bu bakterileri biz yok ettiğimizde, bağışıklık sistemimiz zayıflar, tenbelleşir. "Kanser hücrelerinin vücudumuzda olması bağışıklık sistemini canlı ve aktif halde tutar. Bedenimizde hayatımız boyunca her zaman kanser hücreleri vardır (bu söz çok doğru) Bedenimiz her zaman bu kanser hücrelerine sahip’tir."

Ölen insanlarda yapılan otopsilerin %80 – 85 de bu insanların tümör yada kanserden ölmedikleri görülmüştür.

Kanserin kendisi ölüme sebebiyet vermez, kanserden dolayı ölmezsiniz. Tümörler ortaya çıkar ve sonra yok olurlar… giderler. Eğer ortamı değiştirirse, yediği diyeti düzeltir sağlıklı beslenirse, stresi düşürürse ve GÜNEŞE ÇIKIP D VİTAMİNİ ALIRSA VÜCUT ZATEN KENDİSİNİ TEDAVİ EDER.

NEDEN İNSANLAR KIŞ AYLARINDA GRİP NEZLE OLURLAR? ÇÜNKÜ "VİTAMİN D" DÜŞÜK ORANDADIR.
NEDEN GRİBE YAKALANIRIZ?
MİKROPLARDAN DOLAYI HASTA OLMAYIZ.
YETERLİ EGZERSİZ,
YETERSİZ GIDA VE
YETERSİZ D VİTAMİNİNDEN DOLAYI HASTA OLURUZ.

AMERİKALILARIN % 85 VİTAMİN D DÜŞÜKLÜĞÜ VARDIR. KANSER HASTALARINA BAKTIĞIMIZDA VİTAMİN D EKSİKLİĞİNE SAHİP OLDUKLARINI GÖRÜRÜZ 2 GÜN ÖNCE BİR ÜNİVERSİTEDE YAPILAN ARAŞTIRMAYA GÖRE (Creighton University School of Medicine) KANSER HASTALARININ % 77 Sİ VİTAMİN D SEVİYESİ NORMAL SEVİYELERDE OLDUĞUNDA KORUNURLAR, YANİ KANSER OLMAKTAN KORUNURLAR. EĞER % 77 BAŞARI ŞANSI VARSA DÜŞÜNSENİZE İLAÇ ŞİRKETLERİ İÇİN % 77 LİK BİR KAYIP DEMEK BU!.

KEMOTERAPİ İLAÇLARININ BAŞARI ORANI % 2.3 TÜR. AVUSTRALYADA BU % 2.1’DİR. RADYO TERAPİNİN BAŞARI ORANI %2.2 CİVARINDADIR. GÜNEŞİN TEDAVİ ETME GÜCÜYLE BU ORAN KARŞILAŞTIRILDIĞINDA ( % 77 ). EĞER YETERLİ D VİTAMİNİ ALIRSANIZ NE NEZLEYE, NE GRİBE NE KANSERE NE DİYABET HASTASI OLMAZSINIZ. BÜTÜN BU HASTALIKLAR DÜŞÜK D VİTAMİNİ SEBEBİYLE OLUŞUR"

NOT: D VİTAMİNİ ASLINDA HER YERDE HAYATİ OLARAK GEÇİYOR. BEDENLERİ ROBOT GİBİ DÜŞÜNÜRSEK VİTAMİN D BİZİM BATARYAMIZDIR. EĞER YETERLİ BATARYASI YOKSA BİR CİHAZ NE OLUR ÖNCE ÇALIŞMA KABİLİYETİ ZAYIFLAR, SONUNDA BATARYA BİTİNCE ÇALIŞMAZ. pH ne kadar mühimse vitamin D alınmasıda o kadar mühimdir. Bunu Dr.Young da söylüyor ama sık hiç tekrar etmiyor, sanırım çiftliğindeki hastalarına bunu bilhassa tavsiye ediyor ya da çok denk gelmedik. Kanserle ilgili bütün okuduğum yazılarda hep Vitamin D vurgusu yapılıyordu. Bunu geçen sene bende vurguladım ama sonra başka konulara atlayınca yine aklımdan gitmişti. Bu kış aylarında en azından Solgar Vitamin D3 hapları alınabilir. Ya da hava iyi olduğunda öğlen vakti 15 20 dk bile yürüyüş yapılsa güneşte çok sağlıklı olunur. Öğlen yürüyüşlerine ehemmiyet vermek lazım 25 dk yürüsek mükemmel olur.

http://www.youtube.com/watch?v=wzdiMBtOjwE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir