Kırkambar (İyi bir uyku çekmenin sırrı)

 

 

İyi bir uyku çekmenin sırrı


Mavi renkle boyanmış odada uyuyanların en uzun uyudukları ve en iyi bunların dinlendikleri bildirildi.

 

 

 

İyi bir uyku çekmenin sırrı

Araştırmalara göre en iyi uyku, mavi odada uyuyanlarda. Mavi renkle boyanmış odada uyuyanların en uzun uyudukları ve en iyi bunların dinlendikleri bildirildi. Araştırmalara göre mavi odada uyuyanlar gece sekiz saate yakın uyuyor ve sabah mutlu ve pozitif duygularla uyanıyor.
Mavi rengin insanı dinlendirdiği, kalp atış hızını yavaşlattığı hatta kan basıncını düşürdüğü ifade edildi.
Otel zinciri Travelodge tarafından uyku kalitesiyle ilgili olarak 2.000 hanede yapılan araştırmada, yeşil ve sarı renkler de iyi uyku için ön sıralarda geldi. Bunların gece yaklaşık yedi saat 40 dakika uyudukları bildirildi.
Yatak odasında en kaçınılması gereken renk ise mor. Mor renkli odada uyuyanlar gece altı saatten az uyudu. Mor rengin beyni uyardığı ve uykuya dalmayı zorlaştırdığı ifade ediliyor. Kötü uykuda ise mor rengi gri, kahverengi ve altın rengi odalar takip ediyor.


Haberin detayları için…..


* * * * *

Iyi bir gece uykusu ister misiniz? 
Eğer iyi bir kip için odası (ve kaçının) kullanmanız gereken hangi renklerin öğrenin

  • Mavi kalp hızı yavaş ve hatta kan basıncı azaltmak için düşünülmektedir
  • Mavi bir odada uyuyan insanlar yedi saat 52 dakika gecelik uyku almak
  • Mor oda zor uyuklamak için yapım, beyin teşvik edebilirsiniz


Iyi bir gece uykusu zevk geldiğinde duygu mavi tüm kötü olmayabilir.

Yaklaşık sekiz saat gece – – ve mutlu ve pozitif duygu uyandırmak yatak odası bu renk olanlar en iyi dinlen eğilimindedir.

Bir ankete göre, sakin, yatıştırıcı duygular ile bağlantılıdır ve kalp hızı yavaş ve hatta kan basıncı azaltmak için düşünülmektedir.


 
Sakinleştirici: mavi bir yatak odası olan kişiler uyku saatleri en çok almak için yönetmek: mavi bir yatak odası olan kişiler nightCalming başına en çok uyku almak için yönetmek


Sakinleştirici: mavi bir yatak odası olan kişiler gecelik en uyku almak için yönetmek

Yeşil ve sarı yaklaşık yedi saat ve uyku 40 dakika kadar masa saati bu renkleri tercih edenler ile de kazananlar.

Ancak, çok uyarıcı ve az altı dinlenme gece saat kesebilir mor, kaçınmak en iyisidir. Gri ve kahverengi çok kasvetli ve iç karartıcı olduğu için başparmak aşağı olsun.

Travelodge tarafından yürütülen çalışma, uyku kalitesi renk etkisini araştırmak için ülke genelinde 2.000 evlere baktı.

Bunlar sarı, mavi veya yeşil gibi sakin renkler, dekore edilmiş odalarda uyuyan insanlar, iyi bir gece uykusu aldığı bulundu.

 


 

Chris Idzikowski, Edinburgh Uyku Merkezi Uyku Uzman şöyle dedi: "mavi rengi en duyarlı olan gözümüzün retina parçası, ganglion hücreleri olarak adlandırılan özel reseptörleri olduğu gibi bu, inanılmaz bir sonucudur. 

24 saat ritimleri kontrol ve yaptığımız ve gün boyunca nasıl hissettiğini etkiler beynimizde derin bir alana ‘Bu reseptörler yayın bilgilerini. Işık, uyku ve uyanıklık arasındaki etkileşim fevkalade önemlidir. ‘

 
Uyarıcı: Ama mor yaratıcılığı teşvik etmek ve rahatlatıcı beyin durdurabilir boyanmış yatak odası


Uyarıcı: Ama mor yaratıcılığı teşvik etmek ve rahatlatıcı beyin durdurabilir boyanmış yatak odası

Çalışmada ayrıca mor bir yatak odasında uyku İngilizler sadece beş saat elli altı dakika gecelik uyku alma, ortalama, olduğunu buldu.

Onlar bunun nedeni mor renk zihinsel zor yoğun bir günün ardından kapatmak için yapar uyarıcı olduğunu olabileceğini söylüyorlar. 

Diğer iki en tercih edilen renk şemaları uyuyanlar ortalama altı saat almak ve beş gecelik dakika uyku ve ortalama altı saat ve gece başına on iki dakika uyku almak bireylerin neden gri bir renk düzeni kahverengi vardır. 

Renk Terapisi ve Bütünsel İç Tasarım danışman, Suzy Chiazzari, şöyle dedi: "Sizin yatak odası dekorasyonu kesinlikle gecelik uyku kalitenizi ve miktarı üzerinde etkisi olabilir. 

HER RENK NE KADAR UYKU VERMEK Mİ?

Mavi 7 saat 52mins
Sarı 7 saat 40mins
Yeşil 7 saat 36 dakika
Gümüş 7 saat 33 dakika
Turuncu 7 saat 28 dakika
Kırmızı 6 saat 58 dakika
Altın 6 saat 43 dakika
Gri 6 saat 12 dakika
Kahverengi 6 saat 05 dakika
Mor 5 saat 56 dakika

Birçok kişi mor yatak odasında lüks duygusu yaratır düşünüyorum da ‘, bu renk elde uyku saatlerinin sayısını azaltabilir. 

‘Mor bir renk olan yaratıcılık ve bilinçaltının uyarmak için rapor daha sanatsal topluluğu ile güçlü bir bağlantı vardır. Bu nedenle mor odada uyuyan canlı rüyalar ya da kabuslar teşvik olasılığı daha yüksektir, sabah yorgun duygu ile sonuçlanan ‘.

Çalışmada ayrıca renk diğer yatak odası faaliyetleri etkilediği bulundu. Bir karamel dekore edilmiş bir yatak odası uyku çiftler haftada ortalama üç kez sevişmek. Ama kırmızı bir yatak odasında uyku olanlar sadece haftada bir aşk yapmak.   

Gri bir temalı yatak odası İngilizler olanlar, yatakta en çok zaman online alışveriş harcamak kendi yatak odasında bir gümüş bir dekora sahiptir İngilizlerin beşte ise kendi yatak odasında egzersiz için daha fazla motive rapor vardır. 

 

Frances Whitley, Travelodge İç Mimar içi dedi: ‘Room renk ruh halinizi etkileyen ve yaşam ortamı için sesi ayarlamak yok. Bu nedenle dinlenmek ve uyku neden yardımcı olacak bir yatak odası dekor seçmek önemlidir.

‘Ben onlar için bir amaç inşa oda oluşturmak için müşterilerimizle birlikte çalışmanın son 12 ay geçirdim. Günümüzün modern dünyasında, İngilizler renkler, gölgeler, desen ve özellikleri arasındaki koordinasyon yüksek düzeyde istiyorum.

‘Artık her şey aynı renk olmak mutluyuz. Tatlar da koyu tonları uzak hareket ediyor, bugün otel kullanıcılar, temiz, taze ve sakinleştirici renk düzeni istiyorum ‘. 

 
Yaldızlı: lüks altın oda olan kişiler sadece 6 saat 43 dakika ile, uyku uygun tam gece alamadım


Yaldızlı: lüks altın oda olan kişiler sadece 6 saat 43 dakika ile, uyku uygun tam gece alamadım

 

 
 

.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir