Ne kadar güzelsin? [24 Mayıs 2009 Pazar]

Televizyonlarda programlar, gazete ve dergilerde haberler. Konularına dikkat: “Şevval Sam’dan güzellik sırları… Ebru Şallı ne yaparak güzel kalıyor…” Benzerlerini de çok izledik ve izleyeceğiz: “Hülya Avşar güzelliğini neye borçlu?.. Sibel Can nasıl forma giriyor?.. Ajda Pekkan nasıl hâlâ liseli kızlara benziyor?.. Gönül Yazar’ın ‘taş bebek’ olmasının sırrı neydi?..”
Yıllardır buldukları ipuçları neden bir yumak olamadı? Yoksa olmayanı mı pazarlıyor birileri; yoksa yoku mu satıyor kurnazlar; yoksa bu sırlar körüklendikçe kârlar mı alevleniyor?..

Sıkı durun, şimdi en kocaman sorulardan biri geliyor: Kim iddia edebilir ki; Elvan Abeylegesse’den daha fazla spor yaptığını Ebru Şallı’nın?.. Ve yediğine ondan daha fazla dikkat ettiğini Şevval Sam’ın?.. Yine ondan daha düzenli uyuduğunu Sibel Can’ın ve gece kulüplerindeki eğlencelerden kaçtığı Hülya Avşar’ın?.. Hiç!
Demek ki çoğu zaman, birileri boş hayaller kurduruyor insanlara. Hâlbuki her gün maraton da koşsan, her gün 12 saat de uyusan, her gün her bulduğunu yesen veya hiçbir gün hiçbir şey yemesen de dünya güzeli olmayacaksın!
Birincisi “dünya güzelliği kavramı” kesinlikle görecelidir, yani o yarışmalarda bugün başka yarın başka ölçüler geçerlidir. İkincisi, sen zaten dünya güzelisin, inan bana!

“5 bin metrede Elvan’la yarışman lazım” diyorlar mı mankenlere? Tabii ki hayır! Herkes ayrı özelliklerle doğmuş. Niye herkes mankenlere benzeyecekmiş ki!.. İyi düşünüp bu cümlenin altında kaç tomar para yattığını görün!
Şahin’e bile yavrusunu “kuzgun” göstermeye çalışadursun umut tüccarları. Siz unutmayın: Kuzguna yavrusu şahin gözükür!
Yani doğru açıdan bakın kendinize. Sağlıklı ve temiz ve biraz bakımlı olmaya çalışın; gerisini boş verin! 🙂

Stop
Muammer Erkul
24 Mayıs 2009 Pazar

2 yorum

 1. Yerden göğe kadar haklısın ama işte biz bayanlar takınca takıyoruz biryerlerimize.))

  PERGİN

 2. Herzaman olduğu gibi size katılmamak elde değil Muammer abi.
  Birileri insanların zaaflarından faydalanarak köşeyi dönerken, kendilerinden faydalanılan o insanlar, sonra gerçek dertlerine çareyi çok zor buluyorlar.
  Maalesef bunların kötü örneklerini çok gördük ekranlarda.
  Hiç kimse ne dünya güzeli, ne de manken gibi olmak zorundadır.
  Allah’ın verdiği nimetlerin kıymeti sadece yüz veya vücut güzelliğiyle de sınırlandırılamaz. Önemli olan ahlak güzelliğidir, gerisi vesaire…

  Sevgiler.

  ASLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir