Okuyucularımızın Genclook projesi


Uzun yıllardır gazetemizi ve sevgi ailesini takip eden okurlarımızdan biri olan olan Ayaz Şamil’in bir önemli projesine vesile olduğumuzu daha geçen gün öğrendik.
Ayaz, bir çok genç insan için "ezbere bilinen bir isim" olacak!
Hadi, bakalım ne imiş bu proje?


 
İnsanlar okuyarak, dinleyerek, konuşarak ve yazarak birbirileri ile iletişime geçiyorlar…
Ve bu iletişim 4’lüsü üzerine bir proje geliştirildi.

Sevgi ailesinin ve muammererkul.com’un projeye katkısını ise okurumuz şöyle özetliyor:
“-Yıllardır takip ettiğim köşe yazarlarındansınız. Hatta en uzun süreli takip ettiğim ilk 3 tesiniz. Bunca yıl sonra hem sitenizde hem gazetede bir şeyi fark ettim; insanlar hep başkalarının yazdıklarına imreniyorlar ve alkışlıyorlardı. Bu mükemmel bir şey, ki benim de sizin yazılarınızdan kesip sakladıklarım vardır.
Fakat projenin oluşmasındaki katkı; "kalem başka ellerde olsaydı ne olurdu" sorusunun cevabını bulmak oldu. İyi de oldu. Ağır ve emin adımlarla devam ediyoruz gelişmeye.”

Projeden kısaca bahsedecek olursak; temel amaç (Stop köşesi ve sitemizde yapıldığı gibi) insanları yazmaya yönlendirmek.
Açılmış olan kategorilerde insanlar kendilerine ait yazıları paylaşabiliyorlar.
İşin ilginç ve güzel yanı da şu: Sitede orta öğretim yaşından kırklı yaşlara kadar her yaştan "genç yazarın" yazısı var.
Ayrıca projenin yayın yaptığı web sitesi
www.genclook.com hazırlanırken insanlar sadece yazsın gitsin mantığı ile kurulmamış. Yazarların da içinde bulunduğu, üyelerin de paylaşımda bulunabileceği minik bir sosyal ağ ve bunun yanında 24 saat yayın yapan bir radyosu var.

Tüm bu sistemin hayat amacı ise “sosyal sorumluluk projelerine destek vererek büyük katkı sağlayabilecek bir topluluk olmak.”
Genclook’un yazarlarından olmak ve bu oluşuma katılmak için
www.genclook.com adresini ziyaret edebilir temel bilgiler için ise “Hakkımızda” sayfasına bakabilirsiniz.


.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir