Ramazan kuzularına… -7- [10 Ağustos 2012 Cuma]


Sevgili kuzu… “Sevgili” nedir biliyor musun?
Sevgili, çok sevilen demektir…
En sevgili kimdir, biliyor musun? En sevgili ise; Allahü teala hazretlerinin de “en sevgili” olduğunu söylediği, Muhammed Aleyhisselamdır.
O yüceler yücesi, öyle kıymetli bir varlıktır ki; Âdem babamız yaratıldığı zaman bile nuru vardı. “Ey sevgili peygamberim, Muhammed aleyhisselam. Seni yaratmasaydım hiçbir şeyi yaratmazdım” buyuruyor yüce Allah.
Y
ani O, yaratılmış olanların en kıymetlisidir. O’na inanmak ve O’nu sevmek her şey demektir!
 

Bütün insanlar, kendisine “Sevgili Peygamberim” desin diye gönderilen… Ve bu kadar çok sevilen o son peygamberi, sevmeyen de var mıydı peki?
Evet, maalesef vardı ve hâlâ var…
“Son peygamber Muhammed’dir” dese, iman etmekle şereflenecek olan bu sayısız insanlar, O’nu ve İslamlığı reddederek Müslümanlara “dinsiz ve kâfir” gözüyle bakarlar…
 

İman, kelime-i tevhidin “Lâ ilâhe illallah” ve “Muhammedün Resulullah” iki kısmına birlikte inanmaktır. Yani Müslüman olmak için Muhammed aleyhisselamın peygamber olduğuna da inanmak lazımdır.

Bu o kadar önemli bir kelimedir ki, haritalardaki kalın sınır çizgileri gibidir.

“Muhammed Peygamber değildir” diye inananların, hem Sevgili Peygamberimizi ve hem de onun yaydığı inancını yok etmek için başlattıkları savaş, açık veya gizli olarak hep devam etmiştir. Hâlâ devam etmektedir… Tarihteki bütün haçlı seferleri bunun için yapılmıştır.
Osmanlı devleti de bu inancı korumak için vardı ve “Muhammedî” olduğu için yıkılmıştır.
Malazgirt, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımız dâhil hemen hemen bütün savaşlar, Muhammedî olanlar ile “Muhammedün Resûlullah” demeyenler arasında… Yani Sevgili Peygamberimizin adını ve inancını yeryüzünden silmeye çalışanlar arasında olmuştur.
 

İşte böyle sevgili kuzu…
Bir koyuna bile azıcık akıl verseler, düşünüp; Allah’ın var ve bir olduğunu anlar.
Bir insanın kazanacağı en büyük şeref “Muhammedün Resulullah” demesidir.
O yüce peygambere de inanmak, bir insanın takabileceği en büyük madalyadır…

Stop
Muammer Erkul
muammer.erkul@tg.com.tr
10 Ağustos 2012 Cuma

2 yorum

 1. İman, kelime-i tevhidin “Lâ ilâhe illallah” ve “Muhammedün Resulullah” iki kısmına birlikte inanmaktır. Yani Müslüman olmak için Muhammed aleyhisselamın peygamber olduğuna da inanmak lazımdır.

  Şefaatlerine kavuşalım inşallah.
  Her satıra teşekkürler teşekkürler teşekkürler…
  La ilahe illallah Muhammedün rasulullah demenin önemi ancak bu kadar güzel anlatılırdı.

  Sevgiler.

  AYŞE

 2. Kendi de, her işi de Sevgili olan Sevgililer Sevgilisini anlatan bu Sevgili yazı için gönülden teşekkürler, Sevgili Muammer Erkul abiciğim… 🙂

  HİCRAN SEÇKİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir