Akıl almaz kaza!

Böyle bir kaza kimin aklına gelir ki?..
Nazilli'den Kadir Çetin aradı az evvel… Kızı Rayetsu okul çıkışı, çöken bir duvarın altında kalmış, yoğun bakımdaymış…
Akla gelecek iş değil, ama olmuş…
Dua bekliyor… Dua bekliyoruz…
(2 Nisan 2008 Çarşamba) 

İLAVE:
Her zaman geçtikleri okul yolunun altında bulunan kanal göçmüş. Yol çökünce yol kenarındaki duvar da yıkılmış. Tam onlar geçerken. Yanında küçük bir kız çocuğu varmış ama o daha önce koşarak geçmiş önden. Bir arkadaşı daha yaralanmış onunla birlikte ama bacağından, bir kaç saat sonra taburcu olmuş… Rayetsu'nun durumu ise ciddiyetini koruyormuş… 

11 yorum

 1. Rayetsu’nun son durumu kritik, tıbbın yapacağı pek bişey yok. Solunum cihazına bağlı, tek yapılacak şey dua etmek. ALLAHÜ TEALA hakkında hayırlısını versin, inşallah sağlığına kavuşacak, herkes bol bol dua etsin!..

 2. Allah (c.c) sevdiği kulları sıkıntılarla imtihan eder. Evet, şimdi bu imtihana Kadir abi, ailesi ve biz dostları tabi tutulmaktayız. Bize düşen samimi dualarımızla Rayetsu için Allah’tan şifa dilemek. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur ve yine ailesine ve okuluna geri döner… Lütfen bu sıkıntılı zamanda dostluğunuzu belli ediniz….

 3. Sevgili kardeşimin başına gelen kaza inanılmaz bir olay. Hepimiz şoktayız. Allah’tan tek dileğim eski sağlığına kavuşmasıdır. Kadir Çetin abi ben Didim’den Kerem. Allah size bol sabır versin. Şu an tek duamız Reyetsu için Allah’tan şifa dilemek. İnşallah Rayetsu iyileşir!!!

 4. ALLAH’tan dualarımızı eksik etmemek lazım. En değerli kardeşimize şifalar dileriz. İnşallah kardeşimiz sağlığına kavuşacaktır. Biz zaten Rayetsu’yu tanıyoruz. O bir melektir. O hepimizin meleği. En çok Kadir amcamızın ve Aysun yengemizin meleğidir. O meleği onlardan alma Allah’ım. Bunun için sana dua ediyorum. Sevgili Rayetsu’yu tüm kalbiyle seven kardeşi Kenan Bozkurt. (Aydın/Didim)

 5. Bulut âsümâna çıkar,
  toprağa rahmetler yağar,
  gün doğmadan neler doğar,
  dedikleri gerçek imiş.

 6. Binlerce top ve tüfek, yapamaz aslâ,
  Gözyaşının seher vakti yapdığını,
  Düşman kaçıran süngüleri, çok def’a,
  Toz gibi yapar, bir mü’minin düâsı.

  Yâ Rabbî! Büyük yalnız sensin! Sen öyle bir büyüksün ki, büyükler ve küçükler, sıkışınca, ancak sana yalvarır. Sana yalvaran, ancak murâdına kavuşur.

 7. Ey gözlerimin nûru, ey cândan yakîn cânân!
  Abdülhakîm Arvâsî, hasta rûhlara dermân!

  Bizler nerde siz nerde, perdeler feth olmuyor,
  Sizden uzak kaldıkca, kalbler râhat bulmuyor.

  Sohbetden, muhabbetden, dâim konuşurdunuz,
  Talebe, hocası ile ölçülür, diyordunuz.

  Adım adım, hakîkat yolunu geçmişsiniz!
  Rûhları serhoş eden, şerbetden içmişsiniz!

  Dünyâ yok gözünüzde, kalb sâhibi ile meşgûl,
  Sensin cihânda şimdi, Rabbin en sevdiği kul!

  Tevâzû’, büyüklüğün alâmeti derdiniz,
  Her hareketinizde bunu gösterirdiniz.

  Cihân zûlmetde iken Fehîm nûr saçıyordu,
  O haznedeki esrâr, hep size nasîb oldu!

  Ya Rabbî! Seyyid Fehîm, ne büyük mürşid imiş,
  ölü kalbi dirilten, bir Hakîm yetişdirmiş.

  Resûlullahdan gelen, nûru nakş etmiş size,
  En büyük arzûmuzdur, kavuşmak lutfünüze!

  Nûra kavuşulur mu, bir rehber olmadıkca?
  Kalbleri ihlâs ile, ona bağlamadıkca.

 8. Küçük Rayetsu’ yu daha önceden tanımak isterdim. Ama kısmet böyleymiş. Ben onun hemşiresiyim. Bu gün Yoğun Bakım Servisinde 5.Günü. Durumu gerçekten kritik. O melek yüzüyle halen hayata tutunmaya çalışıyor. Bir tepki göstermesi için sürekli gözüm onda oluyor. Ailesine müjde verebilmek için can atıyorum ama elimden de fazlası gelmiyor. Bir yandan tedavisi için uğraşıyorum. Bir yandan da Küçük Rayetsu için Allah’ a dua ediyorum. Allah’ tan tek dileğim bu melek kızı ailesine bağışlamasıdır. Lütfen herkes dualarında Rayetsu’ ya da yer versin. Bu küçük kardeşimiz inşallah tekrar ailesine kavuşur. Kadir Bey’e, eşi Aysun Hanım’ a ve ablasını çok özleyen minik kardeşine sabırlar diliyorum. Hemşire Ümmügül Karakoç (Nazilli-Aydın)

 9. KADİR ABİ…
  Biricik yeğenimi görmeden haberini verdin. Ailece aynı acı ve duyguları yaşıyoruz. RABBİM sabır versin. Ellerim bile tutmaz ki yazam… Makamı CENNET OLSUN…

 10. FATMA RAYETSU
  Biricik yeğenim. Yıllardır babanın hasretiyle yüreğim paramparça. Ama seni görmeden acı haberini aldım. Rabbim makamını CENNET eyler İNŞAALLAH. CENNET KUŞU. DEMEK Kİ SEN BİZDEN ÇOK SEVİLDİN. RABBİNE bizden evvel kavuştun. Makamın cennet olsun…

 11. RAYETSU’YA MEKTUP
  Sevgili Rayetsu. Ben Didim’den Kerem Bozkurt. Annemin babamın anlattığı kadarıyla çok iyi biriymişsin. Ben seni hiç görmedim ama seni çok sevdim. Bu olaya da çok üzüldüm. Allah babana ve annene bol sabır versin. Sen gerçekten çok iyi bir insanmışsın. İnternetten resmini buldum. Şimdi de hatıran kalsın diye gitarımla senin adına şarkı yaptım. Şimdi sen bekli de bu yazdıklarımı göremeyeceksin, okuyamayacaksın ama ben bunları yazma gereği duydum. Orada mutlusundur inşallah. Sen dünyada da melektin şu an orada da meleksin. Mekanın cennet olsun diyeceğim ama mekanın zaten cennet. İnşallah biz de zamanı gelince oraya geleceğiz. Ben şu an lise 1. sınıfım. Başına gelen olayı onlara da anlattım onlar da çok üzüldüler. Senin için her zaman dua ediyorlarmış. Ben de dua ediyorum. Annem de babam da çok üzgün. Bizim dükkanın orada çaycı var onlara da anlatmış babam onların annesi ve akrabaları senin için bol bol dua etmişler. Seni çok seven abin Hüsnü Kerem Bozkurt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir