Republic of hindi [02 Ocak 2009 Cuma]

Batımızdakilere benzemek için bu hafta HİNDİ yedi çoğu kimse. Kurban Bayramında yırtınanlarda ses yok! Sorsan, HİNDİLİ sofralardan, çakır kafa; “zaten bu HİNDİLERİ Hıristiyanların Noel bayramında yemek için yetiştirdiler” diyecekler!
Peki o inek ve koyunları, sizler Müslümanların Kurban Bayramı’nda konuşasınız diye mi yetiştirmişlerdi?

Söz hindiden açıldı: Bizler maalesef “Hindi Cumhuriyeti” çocuklarıyız. Daha doğrusu bize böyle diyorlar. Daha doğrusu bizler “bize böyle denmesine” izin veriyoruz!
Republic; cumhuriyet… Turkey ise hindi demek. Bildiğin sümüklü, glu glu diyen hindiden. Kızdırırlardı ya; “kabaramazsın kel ….., annen güzel sen çirkin” diye. Oyun içinde oyun!
Türkiye’mize neden “Hindi ülkesi” dediklerinin birçok masalı var, hepsi yalan! Güya gâvuristanda yaşayanlara hindi doğudan gitmiş… Safça inandık dersek, bu defa da bizim sormamız gerekmez mi; “iyi ama bizler de domuzu sizde gördük” diye!
Bizim “domuz” demediklerimiz bize neden “hindi” diyor? Kim bunlar? Hangi dilde bu kelime? Elbette English (ingıliş) alfabesinde. Biz onlara ingiLEŞ demesek de!

Dilleri dönmüyormuş, yalan! Afrika kabile devletleri (Adımız artık şudur, farklı yazan postalar sınırdan döner) deyince dilleri dönüveriyor! Grek, Çin, Moğol, Gürcü alfabesiyle yazabilenler “Türkiye” kelimesini yazamıyormuş, ne yalan! “Türkiye” yazamayanlar “Türkmenistan” nasıl yazıyor?

Bizler kendimize turkey “hindi” dedirtmeye (ve demeye) alıştırıldık! Sözüm de zaten gençlere: Ey bu güzel Türk vatanının evlatları! Sizler “hindi ülkesi” çocukları değilsiniz! Sesinizi çıkarın ve bu hakârete asla razı olmayın!

…..

Devamı muammererkul.com’da.
Türkmenistan sitesini de İngilizler mi yaptı? Site başlığı da yanlış yazılır mı?

Stop
Muammer Erkul
02 Ocak 2009 Cuma

DİKKAT: 
Bu konuda daha önce yayınlanmış "Hindi Cumhuriyleti"  yazımızın ve şu an okuduğunuz "Republic of hindi" yazımızın da bulunduğu, sitemizin SEYİR DEFTERİ bölümündeki "WELCOME TO HİNDİ ÜLKESİ" yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz…

http://www.muammererkul.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1966&Itemid=25

Bu adrese tıklarsanız daha kolay ulaşabilirsiniz…


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir