Seyir Defteri – 12 Kasım 2009 (2012)


Hani "Korku Satmak" konusundan bahsetmiştik ya bir ara…
İnsanları korkutup, her istediğini satanlar; dünyanın dizginlerini ellerine geçirmiş halde…
Hele Amerika’da…


O kadar korkuyor ki Amerikan halkı; bütün küresel korkuların senaryoları Amerika kıtası üzerine monte ediliyor.
Uzaylılar Amerika’yı basıyor, Sovyetler Amerika’yı hedef alıyor, Amerika Birleşik Devletleri’nin şehirleri donuyor, Amerika’ya göktaşı düşüyor…
Ahırlarında beslenen hayvanlar gibi, bir iki tv kanalının karşısına oturan ve durmadan yiyen obez Amerikalılar ise tir tir titriyorlar:
" Eyvah, maske alalım… Eyvah, yemek stoklayalım… Eyvah, silah alalım… Eyvah, bot alalım…"

Hatırladığımız yıllarda acaba bu kaçıncı felaket haberleri?


Amerika’nın kendisinden daha büyük kaç tane felaket var ki şu dünyada?
Kılını kıpırdatmayan ABD sanayisi ozonu delmek konusunda bile geğiren inekleri suçluyor. Ama, başka kıtaların ineklerini!..


Şimdi holywood gene bir madeninin üzerine çullandı.
Ne kadar korkutabilirlerse milleti o kadar altın çıkaracaklar!
Gene harab olmuş Amerikan şehirleri, bilgisayar teknolojisiyle elde edilen inanılmaz ama gerçeğinin tıpkısı görüntüler… Ve korkudan ellerindeki her şeyi verecek duruma gelmiş Amerikan halkı ve ardından dünya milletleri…


Kimsenin aklına gelmeyen ise şu:
İki üç sene sonra "işte bu korkunun" yaşanacağını ve hepsinin öleceklerini söyleyen/gösteren bu korku tacirleri, neden bu filmlerin parasını toplamakta bu kadar titiz?..
Nasıl olsa ölüp gitmeyecekler mi?


Yoksa sadece bu 2012 korkusunu satanlar mı canlı kalacak;
..dünya batıp, yok olduktan sonra?

Muammer Erkul

——————

Bu konu, köşe yazısı olarak STOP köşemizde de "Kıyametin yeni tarihi 2012" olarak yayınlandı.
Şu adrese tıklayıp okuyabilirsiniz:
 http://www.muammererkul.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2231:kyametin-yeni-tarihi-2012-15-kasm-2009-pazar&catid=30:2009&Itemid=48

…..
Ayrıca, kıymetli büyüğümüz emekli albay ve Yeşilay Genel Başkanı sayın Mustafa Necati Özfatura’nın köşe yazısını da aşağıya ekliyoruz:

———————————KÖŞE YAZISI
Dış Politika

M.Necati Özfatura / 21 Kasım 2009 Cumartesi, Türkiye Gazetesi 

2012 paniği!.. 
 
Dünya kamuoyunda 2012 paniği yaşanmaktadır!.. Yaratılan her şeyin sonu vardır. Devamlılık sadece Allahü tealaya mahsustur. Kâinatın da sonu vardır. "Allahü teala var idi. Hiçbir şey yok idi." (Hadis-i Şerif) Enbiya Suresi 30. ayet mealinde yerlerin ve göklerin yoktan var edildiği bildirilmektedir. Kâinatta mevcut yıldızlar, galaksiler ve her şey "yerler" aralarındaki boşluk ise "gökler"dir. Bakara suresi 117. ayet mealinde ise: "Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasını (dilerse) ona yalnızca ‘ol’ der. O da hemen oluverir."

Bilim adamlarına göre yaklaşık 15 milyar yıl önce evrenin bütün maddesi toplu iğne başı hatta daha küçük (sıfır noktanın) patlaması ile bugünkü evren (kâinat) ortaya çıktı. "Big-Bang" teorisi evrenin tek ve büyük bir patlama ile başladığını kabul eder. "Big-Bang" büyük patlamadan önce ne zaman ne de mekan var idi. Oysa zaman ve mekandan münezzeh Allahü teala var idi. Kâinatın sonu vardır. Ama sonunun ne zaman olduğunu ancak ve ancak Allahü teala bilir. Kâinatın sonu gaybdır. Gaybı yalnızca Rabbimiz bilir. Kahinler falcılar sadece yalan söyler.

Nahl suresi 77. ayet meali: "Kıyametin kopması ancak göz kırpması kadar veya ondan da kısa bir sürede olacaktır." Maya takviminde 2012 kâinatın ya da bir devrenin sonu gösterilmektedir. 2012 filmi ile panik tırmanmaktadır. Filmde şehirler domino taşları gibi peş peşe yok oluyor. Dev dalgalar kıtaları, ülkeleri yutuyor. Şehirlerin üzerine küller yağıyor. Yerkabuğunun içinden gelen volkanik patlamalar ile dünyaya ateş yağmuru yağıyor.

Asırlar önce Mayalar 2012 yılının 21 Aralık gününü kâinatın son günü gösterdiler. Astrologlar (Astrolojide temelsizdir) Nümeroloji uzmanları takvimden şifreler çıkararak kehanette bulundular. Tarihçilere göre Türk asıllı olan M.Ö. 900-250 yılları arasında altın çağını yaşayan Maya medeniyeti matematik ve astronomi bilimlerinde ileri seviyede idi. Mayalarda gün sayımı (Tazolkin) 5 bin 126 yıl sürüyor. Ve sonunda yeni çağ başlıyor.

Mayalara göre takvim 4 defa sıfırlanmış ve son sıfır tarihi 21 Aralık 2012 oluyor. 2012’de bütün gezegenler aynı hizaya gelecek. Ama bu durum özel bir çekim alanı meydana getirmez. Sümerler "Anunnaki" isimli uzaylıların Dünya’yı ziyaret ettiğine inanırlardı. Hatta Marduk isimli bir gezegenin dünyaya çarpacağına inanırdı. NASA’ya göre de 21 Aralık 2012 paniği asılsız ve Marduk diye bir gezegen de ortada yok.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir