İşte bunun için Muhsin Dağı [30 Eylül 2011 Cuma]


25 Mart 2009 Çarşamba günü meydana gelen helikopter kazasını duyduktan sonra yazdığım ilk yazımda şu cümle de vardı: “O dağın adı artık ‘Muhsin Dağı‘dır!..”

Sonraki gün yayınlanan (ve merhum Yazıcıoğlu’nun, bu memleketin her il ve ilçesinde teşkilatlandırdığı, bacası tüten “ocak”ları harekete çağıran) “Nizam-ı Âlem’e mektup” yazımda ise;
İsmi “Muhsin Dağı”, “Beyaz Ölüm” veya “Üşüyorum” olabilecek ciddi bir film yapılması, biletlerininse peşinen satılması teklifi şöyleydi:

“Bu olağanüstü ve gerçek senaryonun çekimi hemen başlamalı, kabirlerin toprağı düzlenmeden… Hadi, bu iş tarihe geçsin! İnsanlar, bir film henüz çekilmeden biletlerinin nasıl kapışıldığını görsün… Çünkü bu konunun içinde “her şey” var: Türkiye‘miz, Anadolu insanımız, son elli yılımız var. 70’li yıllar var. 6 yıl kaldığı hücreden çıktığında suçu hâlâ bulunamamış mahkûmlar var… Ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun da önünde diz çöktüğü S. Ahmet Arvasi’nin tedrisinden nice anlatılacaklar var…”

Geçen bunca zamanın ardından; Nizâm-ı Âlem Ocakları dağılmış olabilir, Muhsin Dağı’nı hâlâ başka isimle anıyor olanlar olabilir ve sipariş ettiğim filmin bileti henüz elime geçmemiş olabilir!..

Fakat bugün her şeyin seyri değişti:
Kaza süsü verilen bu feci cinayetin delil ve görüntüleri, doğrudan cumhurbaşkanı ve başbakan tarafından bizlerle paylaşılıyor, özel talimatlarıyla hadise tetkik ettiriliyor. Cinayetler çok açık ve artık herkes emin ki; ‘Muhsin Dağı’na düşen helikopterin üzerindeki karanlık aydınlanacak ve sis perdesi dağıtılacak ve karlar kürünüp o kalın buz tabakaları eritilecek… Ayrıca (sanki bir filme hareket unsuru katar gibi) son anda ve hesap dışı helikoptere binen İHA’dan İsmail’imizin (şarjı bitinceye kadar olayı dünyaya anlattığı halde) neden çenesinin kırık bulunduğu da ortaya çıkacak!

Bense bugün yine tekrarlıyorum: O dağın ismi artık MUHSİN DAĞI’dır ve Muhsin Dağı isimli muhteşem film artık çekilmelidir!


Stop
Muammer Erkul
30 Eylül 2011 Cuma

 

2 yorum

 1. Abi ağzına, yüreğine sağlık. Kalbimizden geçeni kaleme döküyorsun. Haklısın, binlerce kere haklısın…
  NECMETTİN

 2. Bu yazıyı herkeslere duyurmak gerek Facebbok, Twitter veya
  Radyodan okuma imkanı olanlar… Şehirdeki ilan panosuna asma imkanı bulunanlar…

  Film yapma tecrübesi ve gücü olanlar…

  RAGIP ABİİİİ başta…

  Biz duyurursak, demekteyiz ki; bu yapımın izleyicisi de gümbür gümbür hazır..
  Sadece Anadolu kıtasında da değil Türk Cumhuriyetlerinden Balkanlara ve Afrika’ya kadar…

  Bu millete borcunu ödemiş bir hayata bu millet de vefasını göstermeli…
  Sadece vefa için değil, propaganda – bel altından vurmak – çarpıtılmak olmadan Ülkemizin son 45 yılının tahlil edileceği bir laboratuvar kurulmuş olacaktır bu yapımla..
  2071 Süper Güç ülkesindeki evlatlara bir eserler silsilesinin başlangıcı bırakılmış olacaktır.

  Muaammer Abiiii Yaşşşaaa 🙂 parmağını bastığın o dağın üzerinden sakın çekme kendini… güneş doğ*** ufuklar aydınlatılana kadar…

  Mustafa Metin Tamer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir