Today… [28 Aralık 2012 Cuma]


Kulağında mp3player, Rihanna’nın "Where have you been"ini dinliyor ve bir yandan da Christmas için süslenen sokaklara bakıyordu. Birkaç adam daha şimdiden Aziz Nicholas’ı temsil eden kıyafetler içine girmişti. Yine hemen her vitrin kırmızı külahlar, kırmızı mumlar, kızak çeken geyikler, hediye çorapları; mumlar, minik çanlar, yeşil çamlar ve Noel Baba maskotlarıyla yeniden düzenlenmişti… 
Acıkmıştı. Canı Mc Donalds’da bir Big mac çekti, ama içerisi çok kalabalıktı. Sokağın karşısına geçti. Önce Burger King’de whopper, sonra üzerine double fruit waffle yedi. Karnı iyice doymuştu ve şimdi Starbucks’da espresso içiyordu…

Eve geldi. Orijinal kâğıt olarak hole tabandan tavana kadar Eiffel Tower döşenmişti. Köşede bir Özgürlük Anıtı heykeli vardı ve havaya Enrique Iglesias’dan soft bir slow yayılıyordu… Ugg botlarını çıkardı, Tommy montunu portmantoya astı. East Pack’in çantasını pufa bıraktı. Sonra da üzerindeki Polo kazak ile Quicksilver’larından rahat birini değiştirdi. 
Duvarlarda Justin Bieber, Madonna ve David Beckham’ın seçilmiş posterleri vardı. En eski oyuncakları Barbie ve erkek arkadaşı Ken ise, işte hâlâ odasında durmaktaydılar.

Salona geçti. Çocukluğundan beri Tom and Jerry, Heidi, Pinokyo, Casper, Spider Man, İron Man ve Walt Disney’in Micky Mouse’dan başlayarak bütün serilerini ezberlemişti… Şimdilerdeyse favorisi South Park’tı… İzlediği dizilerin başında; How I Met Your Mother, Big Bang Theory, Revolution… Ve Ellen DeGeneres Show geliyordu… 
Twilight, New Moon, Eclipse’yi okumuştu. Serinin dördüncüsü Breaking Down ise sehpanın üzerindeydi ve arasında bir yerlerde ayıraç duruyordu. 

Koltuğa oturup arkasına yaslandı… 
"Ben Türk’üm. Türkiye’de yaşıyorum. Hani bizim kahramanlarımız? Nerede bizim markalarımız" diye düşünmek, aklına bile gelmedi!

Stop
Muammer Erkul 
muammer.erkul@tg.com.tr
28 Aralık 2012 Cuma

Gazetemiz MAKALELERİ YAZARININ SESİNDEN DİNLEME uygulaması başlattı…
Alttaki oynatıcıya tıklayarak yazımızı dinleyebilirsiniz:
{mp3remote}http://video.tg.com.tr/Resources/Audio/559753.mp3{/mp3remote}


.

6 yorum

 1. TRT Çocuk’ta iki kahramanımız var. Biri Pepee, diğeri Keloğlan… Pepee’nin sonundaki iki e harfi işi bozuyor. Keloğlan’da ise “kahramanımız” sabahtan akşama büyüyle ilgileniyor. Ben de küçük kızıma ismi yabancı olsa bile Yumurcak TV’de Caillou izletiyorum.
  Eline sağlık Sevgili Muammer Erkul… Hayatımızdaki çelişkileri çok güzel ortaya koymuşsun.

  İsmail Sefa

 2. Halbuki bütün bu saydığımız isimlerin yanında ÇEKİRGE ÇETİN’imiz ne kadar da bizden!..

  Esk.Ayşe

 3. Pepee de başka bir karışık şey. Sonda neden iki e var? Pepee ne demek acaba? Sona tek e koysan ve ingilizce olarak okusan pipi diye okunacak? Ya da çocuk pepee izleyerek büyüyünce ben de çocuğumun adını izlediğim kahramanın adından koyacağım derse PEPEE veya pipi isimli çocuklar mı dolaşacak sokaklarda, haydaaa Atila Mayda! ;p)))))
  Cevdet Ayaz

 4. Ceddine layık beş-on (ya da elli-yüz) kahraman Türk evladı çıkıp ceddinin savaş meydanlarında verdiği mücadelenin bir benzerini “sanat meydanında” vererek kahramanlar üretebilince, “bizden” olan kahramanlara kavuşacağız inşallah… Ve markalara… Ve herşeye…
  Ellerine sağlık, güzel gönlün dert görmesin abicigim. Sevgilerle:) Hicran Seçkin

 5. Allah muininiz olsun! Duymayan, görmeyen sağır- körler olduk. Yazmayan, okumayan okuyan cahiller olduk. Bıkmadan mücadele edelim. Yarına ağaçlar dikelim. Güç vermeyelim, güç olalım. Güç değil. Yeterki yola çıkalım.yolda kalmyz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir