Aralık 2010 – Gürbüz Azak’a Saygı Programı / www.melimali.net/


Etkinlik

Başlık: Gürbüz Azak’a Saygı Programı
Zaman: 03.12.2010
Yer: Tarık Zafer Tunaya – İstanbul
Kategori: Özel Etkinlik

Gürbüz Azak'a Saygı Programı

Açıklama

Bu güne kadar birçok ilim ve fikir dünyamızın tanınmış ismi için tertiplenmiş anma ve saygı programlarına ev sahipliği yapan Beyoğlu Tarık Zafer Tunaya 3 Aralık’ta bu kez Gürbüz Azak için tertiplenecek saygı programına ev sahipliği yapacak.

İBB Kültür A.Ş. ve ESKADER işbirliğiyle düzenlenecek saygı programında yakınları Babıali’nin usta yazarını anlatacak. 

Gürbüz Azak’ın eserlerinden, fotoğraflarından, çizgi romanlarından, yazılarından ve hakkında yazılanlardan meydana gelen sergi açılışıyla başlayacak program’da ilk olarak bir açık oturumda konuşukanlar dinlenecek.

Ardından "Yakınlarının Gözüyle" adı verilen bölüme geçilecek. Bu bölümnde usta yazarı yakinen tanıyanlar bir bir kürsüye gelecek ve Gürbüz Azak ile ilgili katılımcılara hatıralarnı nakledecek.

Mehmet Nuri Yardım’ın yöneteceği açık oturuma Üstün İnanç, Hüseyin Gökçe, Recep Arslan konuşmacı olarak iştirak edecek.

"Yakınlarının Gözüyle" bölümünde konuşması planlanan isimler ise şöyle; Ali Hakkoymaz, Can Alpgüvenç, Cihat Zafer, Ekrem Kaftan, Etem Çalışkan, Hüseyin Sarıkoç, İbrahim Özdabak, Muammer Erkul, Mustafa Nadir Önay, Nevzat Bayhan, Uğur İlyas Canbolat, Ümit Şimşek, Yurdagün Göker.

Programın sonunda Mehmet Akça bir konser verecek.

Etkinlik Tarihi : 03-12-2010   Saat :  18:30

Gürbüz Azak Kimdir?

1938 yılında Denizli’nin Acıpayam ilçesinde doğdu.Zehra ve İbrahim Azak’ın oğlu.Denizli Lisesi ve Güzel Sanatlar Akademisi’nin yüksek mimarlık bölümünde okudu.1961 yılında Hür Vatan gazetesinde grafiker olarak gazeteciliğe başladı.Yeni İstanbul, Babıali’de Sabah,Yeni Asya, Tercüman ve Türkiye gazetelerinde çalıştı.Evli ve iki çocuk babası.

Eserleri

3000 Türk Motifi, Dostlara Mektup, Anadolu Cayır Cayır, Reis Ne Almış, Atlar Hazır mı?, Sizi Biri Arıyor, Güzel İnsanlar.

http://www.melimali.net/tum-etkinlikler/details/98-gurbuz-azak-a-saygi-programi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir