Bayram, müjdedir! [26 Ekim 2012 Cuma]


Bayram, müjdedir!
Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyor… Nice bayramlara sağlık ve huzur ile, hep birlikte kavuşmayı diliyorum.

Bayram, müjdedir!..
Bayramlar manevî kurtuluş limanlarıdır; yolunu bulan gemiler için…
 
Bayram, müjdedir!..
Torunların köşeden çıkıvermesini gözleyen dedeler, telefonun çalıvermesini bekleyen anneler için…

Bayram, müjdedir!
Bayramları müjde bilenler için, bayramlarda müjde bekleyenler için. Ve ayrıca, böyle ümit dolu gönüllerin var olduğunu bilmek bile, ayrıca bir müjdedir!..
 

Bayram müjdeyse, peki nedir bizim müjdemiz?

Benim doğum günüm olan ve böyle bir bayram gününe denk gelen bu 26 Ekim, çizgi oğlum Çekirge Çetin’in yeniden doğuşunu size müjdelediğim gündür!..
Müjdem; “bizim olanı” bizim olmayanlardan daha üstün şekilde size sunabilişimizdir!..

Lütfen bu iddiamızı test edin. Bu ülke çocuklarının; “bu ülkenin eserleriyle inşa edilmeye”çook ihtiyacı var! Öyle değil mi?
 

Çizgi olarak tanıdığınız Çetin’in, ilk defa “romanı” yazıldı. Hem de dünyada hiç yazılmamış bir konudur sözü geçen… Okuyanlar, sahasında iddialı olduğunu söylediler!
“Kitapta kalite” arayanlar için; kâğıtta, baskıda, kapakta hiçbir masraftan kaçılmadı. Çekirge Çetin “Dünyanın Tam Ortası” ismiyle basılan romanım, 208 sayfalık bir kitap oldu. Ayrıca içine 100’e yakın çizim yaptım… Eğlenceli, sürükleyici ve gayet rahat okunur hale geldi. Üç yıldır devam eden bir proje olduğundan tekrar tekrar şunu gözleme fırsatı bulduk: Bu kitaptan, küçükler kadar büyükler de zevk alıyor. Yani yaş grubu yok. Okuma bilmeyen minikler veya artık okuyamayan yaşlılar da dinlese, bu macera onları da mutlu ediyor!..

Ulaşma noktalarının ve çeşitli bilgilerin bulunduğu www.cekirgecetin.com sitesi ise birkaç güne kadar faaliyete geçecek.

Bayram müjdeymiş, değil mi? 😉

Stop
Muammer Erkul
muammer.erkul@tg.com.tr
26 Ekim 2012 Cuma

Gazetemiz MAKALELERİ YAZARININ SESİNDEN DİNLEME uygulaması başlattı…
Alttaki oynatıcıya tıklayarak yazımızı dinleyebilirsiniz:
{mp3remote}http://video.tg.com.tr/Resources/Audio/553170.mp3{/mp3remote}

 

 

3 yorum

  1. Efendim…

    Hayırlı olsun.Hep müjde alan hep müjde veren olasınız.İnşallah çokkk kitapların müjdesi olsun bu müjdelerden birisi 🙂 Sevgi ve muhabbetlerimle

    Naciye

  2. Amin. 26 Ekim acısıyla tatlısıyla yeni bir anlam daha kazandı. Kitabın gördüğümüz sayfalarından da anlaşılıyor abicigim iddianızın haklılığı. Yolu açık olsun ve hakettiği ilgiyi görsün inşallah. Perde önünde ve gerisinde emeği geçen herkese teşekkürler. Elleriniz yüreğiniz dert görmesin. Ki yeni romanlar gelsin ardından:) Hicran Seçkin

  3. İyi ki doğdunuz Çetin ve babası 🙂

    esk.ayşe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir