İBB Kültür AŞ’nin konuğu Vehip Sinan

Kültür A.Ş, bu ay Vehip Sinan’ı konuk edecek

"Yaşayanlara Saygı" programının Şubat ayı konuğu usta çizer Vehip Sinan

(Cemalettin Çandır’ın haberi)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin her ay düzenlediği "Yaşayanlara Saygı" programının Şubat ayı konuğu mizah tutkunlarının "topuz" karakteriyle yakından tanıdığı usta çizer Vehip Sinan olacak.
Nesil Yayınları’nın katkılarıyla düzenlenen "Yaşayanlara Saygı:
Sevimli Çizgilerin Sevecen Babası Vehip Sinan" başlıklı etkinlik, 27 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’de Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Çalıştığı gazete ve dergilerde ülke gündemini yorumladığı karikatürleri ve çizgi romanlarıyla dikkat çeken Vehip Sinan, sevimli çizgileriyle de çocukların gönlünde taht kurdu. Kalabalıklardan uzakta mütevazi bir hayatı tercih eden basın dünyasının usta kalemi Vehip Sinan onuruna düzenlenen programda açık oturum, belgesel film gösterimi ve sergi yer alacak. Açılış konuşmalarıyla başlayacak olan programda, yönetmenliğini Ahmet Ünal’ın yaptığı belgesel film gösteriminin ardından açık oturuma geçilecek. Yavuz Bahadıroğlu’nun yöneteceği açık oturumda eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman, Tarihçi-Yazar Can Alpgüvenç, Fatih Üniversitesi öğretim görevlisi Adem Güneş, Gazeteci-Yazar Mehmet Ali Bulut konuşmacı olarak yer alacak.
"Hatıralar – Düşünceler" bölümünde Mehmed Fırıncı, Gazeteci – Yazar Mehmet Şevki Eygi, Psikiyatrist Prof. Dr. Sefa Saygılı, Yazar – Karikatürist Gürbüz Azak, Yazar Ümit Şimşek, Araştırmacı – Yazar Mehmet Nuri Yardım, Karikatüristler Dağıstan Çetinkaya ve Muammer Erkul görüş ve düşüncelerini bildirecek.

İBB Kültür A.Ş tarafından düzenlenen "Yaşayanlara Saygı" programına geçtiğimiz aylarda Yücel Çakmaklı (vefat etmeden önce), Nevzat Yalçıntaş, Hekimoğlu İsmail, Nezih Uzel, Halil İnalcık, Oktay Aslanapa, Ömer Faruk Akün, Semavi Eyice ve Fuat Sezgin konuk olmuştu.

—————————————
Bilgi:

TARIK ZAFER TUNAYA KÜLTÜR MERKEZİ
Adres: İstiklâl Caddesi Şahkulu Bostanı Sokak No:8 Tünel Beyoğlu
Tel: 0 212 293 12 70 (3 HAT)
Fax: 0212 293 12 73
Mail:
kultursanat@kultursanat.org
 
Beyoğlu Şahkulu Bostanı Sokak’taki eski evlendirme dairesinin restore edilmesi ile oluşturulan Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, 29 Ocak 1993 tarihinde hizmete açılmıştır. Galata Mevlevihane’sine de komşu olan kültür merkezi, anayasa hukuku profesörü ve siyaset bilimcisi Tarık Zafer Tunaya’nın adını almıştır.

Kültür A.Ş. tarafından çok amaçlı bir kültür merkezi olarak işletilen Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde konferans, panel, dinleti gibi etkinlikler için kullanılan bir salon, 104 koltuklu sinema salonu, 116 kişilik bir tiyatro salonu ve 36 metrekare genişliğinde bir sergi salonu bulunmuktadır. Kültür-sanat sezonu sırasında sinema salonu haftada altı gün, sanatsal ağırlıklı filmlere yer vermektedir.
 

 

1 Yorum

  1. Kendimiz orda olmayı da çok isteriz, ama olamazsak da gönlümüzün orda olacağından şüpheniz olmasın abicim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir