Domuzlar ve garipler -3- [30 Ekim 2009 Cuma]

İşte o ilaçları, koruyucu aşıları üreten, pazarlayan birileri var… Suya atılan dalgalar gibi, facia haberlerinin dünya yüzeyinde yayılmasını sağlayanlar var. Bu büyük güç karşısında hiçbir sağlık bakanı, hiçbir iktidar duramaz… Çünkü en olmadık yerde hastalığı hortlatırlar, bu güç ellerinde var!
(Parantez içinde not edeyim: Hastalık çıktıktan sonra bugüne kadar ölen [6 senede dünya toplamı] 245 kişinin yarısı Endonezya’da 112… Kalanın yarısı da Uzak Doğuda [Çin 20, Tayland 17, Vietnam 52] idi. Kendi adıma [çoğu zaten leş yiyen] o insanların gerçek ölüm sebeplerinin kuş gribi olduğuna inanmıyorum!..)

Şimdilerde Domuz Gribi çıktı… Grip mikrobu şekil değiştirir, bunu herkes biliyor. Ama insanlar gene sonuna kadar korkutuluyor! Her sene elbette ateşlenen, nezle olan, gribe yakalanan binlerce insan bugünlerde akın akın hastanelere koşuyor.
Sonuçta ne olacak?
Cevap: Daha üretim aşamasında, yeryüzünde ne kadar (hayat kurtaracağı değil) aşı satılacağı çoktan planlanmış! Alacağız, yaptıracağız, kurtulacağız!
Biliyoruz ki bir gün öleceğiz; ha aşıdan, ha gripten…
İstediğimiz sadece, bu kadar korkutulmamak!.. Bir kere hastalıktan ölmek yerine, bin kere korkudan öldürülmemek!..
İnsanlar; her yıl nüfus başı bir aidat ödemeye bile razıdır: Hem hastalıkların hem aşılarının kendilerinden uzak tutulması şartıyla!
Çünkü iş çığırından çıktı; sağlık senaristleri işi artık küresel soygun boyutuna taşıdı!

İstatistiklere bakın. İnsanların ölüm sebeplerini araştırın. Bahsettiğim rakamlar; hapşırırken ölen kişi sayısından, tuvalette ıkınırken ölen kişi sayısından, teknede giderken üzerine balık atladığı için ölen kişi sayısından daha çok değildir!
Biraz da kendi istatistiklerimizi kendimiz tutalım.
Her salgın haberinde korkudan ölmeyelim; ecelimizin geleceği zamana kadar sabredelim!

…..
NOT: “Bu yazının bütününü yukarıda yazan web sitemizden okuyabilirsiniz”

Stop
Muammer Erkul
30 Ekim 2009 Cuma

1 Yorum

  1. Yazdıklarınıza katılıyorum. Bizimle oynuyorlar. Hayırlı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir