Enver Abi’li hatıralar (Abdülkerim Mahdum – Enver Ağabey’i, Afgan halkı hayırla yâd ediyor)

 
Afganistan’da İhlas Vakfı’nın partner vakfı olarak hizmet veren İpekyolu Vakfı ile birlikte Şıbırgan, Meymene, Mezar-ı Şerif ve başkent Kabil’de açılan 7 yurtta barınan öğrencilere ve o bölgede yaşayan muhtaç insanlara sofralar kurularak yemekler yedirildi. 
Afganistan’da yaşayan Türklerin kanaat önderi ve Halife Kızılayak’ın torunu Abdulkerim Mahdum, düzenlenen ve geniş katılımın olduğu yemekte yaptığı konuşmada Enver Ören Ağabey’in verdiği hizmetleri anlattı. Onca sene Afganistan’daki fakirlere maddi ve manevi yardımlar yaptığını, İhlas Vakfı kanalı ile burada her sene 300 civarında büyükbaş hayvan keserek fakirlere dağıttığını söyledi. Enver Ören Ağabey’in hizmetlerini devamlı hayırla yâd edeceklerini ifade etti. Abdülkerim Mahdum, Allahü teâlâ’dan Enver Ören Ağabey’imize rahmet , mesai arkadaşlarına sabırlar dileyerek sözlerini tamamladı.
İhlas Vakfı Kurucusu Enver Ören Ağabey’in yıllardan beri maddi ve manevi destek verdiği Afganistan’ın kuzeyinde yaşayan binlerce Türk, Enver Ören için hatimler okudu ve dualar etti.TÜRKMEN CÜBBESİ GİYDİ 
İhlas Vakfı Kurucusu Enver Ören Ağabey’e; Dünya Türkmenleri Eğitim Vakfı ve İpekyol Vakfı Başkanı Mustafa Mahdum (solda) teşekkürlerinin sembolü olarak, İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Okyay’ın da hazır bulunduğu toplantıda, Türkmen cübbesi giydirmişlerdi.

Abdülkerim Mahdum (Türkiye "Hoşsada" sayfası / 8 Mart 2013 Cuma)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir