Enver Abi’li hatıralar (Kıvanç Oğuz – Enver Abiler Ehl-i Sünnet İtikadının Şiarıdır!)

 

23 Şubat 2013 Cumartesi günü Eyüp Sultan semtinde bulunan SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED MUSTAFA Sallalllahü Aleyhi Vesellem’e bizzat hizmetle şereflenmiş, evinde misafir etmiş mübarek sahabisi ekseri bilinen ismiyle Eyyub Sultan hazretleri (Rahmetullahi Aleyh ) Camii şerifi avlusu, sokakları, çevresi onbinlerce müslüman ile dolup taşmıştı.

Ben de mübarek Enver abiye son görevimi yapmak üzere oradaydım. Mübarek naaşının bulunduğu kısma olabildiğince yaklaşmak üzere herkes gibi ilerlemek istedim. Ancak bir noktadan sonra gitmek mümkün değildi. Zaten önlere geçmek için kimseyi rahatsız etmeye hakkımız da yoktu. Cenaze namazının kılınacağı vakte kadar, yoğun kalabalık sebebiyle fazla hareket etmeden bekledik.

Herkes, yıllardır alıştığı üzere, etraftaki hoparlörlerden cenaze namazının kılınacağına dair anonsu, ardından ilk tekbiri duymayı bekliyorlardı. Biz ise imam efendinin sesine kulak kesilmiştik.

ÇÜNKÜ ŞUNDAN ŞÜPHEMİZ YOKTU! ENVER ÖREN ABİ, YAŞAMININ HER ANINDA OLDUĞU GİBİ VEFATINDAN SONRA DA ASLA BİD’ATLERE GEÇİT VERMEZDİ. ASLA EHL-İ SÜNNETİN DIŞINA ÇIKMAZDI.

Çünkü merhum mübarek HÜSEYİN HİLMİ IŞIK EFENDİ’den (Rahmetullahi Aleyh ) DOĞRUSUNU NAKLEN ÖĞRENMİŞ VE BİZLERE DE ÖĞRETMİŞ, ÖĞRETİLMESİNE VESİLE OLMUŞTU!

Bir çok insan için, olabilecek en mükemmel insani meziyetlerle tarif etmek mümkün olsa da ENVER ABİYİ, BENCE EN İDEAL TARİFLERDEN BİRİ DE ŞUDUR:

ENVER ÖREN ABİ EHL-İ SÜNNETİN, NAKLİ İLİMLERİN, BİD’ATLER İLE MÜCADELENİN ŞİAR’IDIR.

Geçmiş zaman kipinde yazmıyorum dikkat ederseniz.

Yaptığı hizmetler sebebiyle öğrendiklerimiz inşallah daha da yaygınlaşacak, insanlar, Enver Abinin dua ettiği gibi, ateşten kurtulacaklardır.

Enver Abi’nin ardından artık MÜCAHİD ABİ bayrağı almıştır ve peşinde bizler, onbinler HİZMETLERE KESİNTİSİ DEVAM EDECEĞİZ İNŞALLAH!

***

Bu yazıları yazmamıza müsebbib sevgili RAHİM ER abiyle hafta içi bir seyahatteyken, ENVER ABİ hakkında çok güzel anılar anlattı bize. Bu anıları Rahim Er abiden dinlemek lazım. İçinde öyle hususlar var ki, bir ENVER ABİ olmanın ne demek olduğunu anlamak şöyle dursun, kırıntısından nasiplensek, dünyada da ahirette de rahat ederiz.

Çünkü o anılarda, bir insanın dünya ve ahiret saadetine dair müthiş meseleler var. Hem de GERÇEKTEN YAŞANMIŞ hadiseler içinde.

Şimdi yazacağım duayı bir çok abi tebesüm ile hatırlayacaktır:

"Allahü teala din ve dünya seadeti versin. Amin."

Bu dua sevgili Enver Abi’nin kalbindeki GERÇEĞİN TEZAHÜRÜ DEĞİL DE NEDİR?

***

Sayfalar dolusu yazsak yetmez, günlerce konuşulsa bitmez.

Ama çok arayacak ve özleyeceğiz…

Ta ki, gerçek kavuşmaların gününe dek.

***

Şimdi dua zamanı:

Hatm-i şerfiler, tesbihatlar…

***

Bu vesile ile Kıymetli Hanım annemize, Muhterem Mücahid abiye, Muhterem Ferruh Işık abiye, Rahim Er abiye, yıllarca hizmetinde bulunan Cemil Aral abiye, ve tüm camia büyüklerimize, bütün sevenlerine taziyelerimizi arz ediyoruz efendim.

Haberkuşağı / 25 Şubat 2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir