Hatıralar Sokağı (SEVİNÇTEN HAVALARA UÇUYORDUM – Sultan Yıldız Gül)

Fahriye abla, Stop köşesinin ablası diye belirttiğiniz için abla dedim, mazur görün. Henüz çocuk sayılacak yaşlardaydım. Köşemizi takip ediyordum ancak, diğer isimler çok fazla hafızamda değil. Dikkat de etmiyordum sanırım. Köşemizden sakladığım yazıların içinde bazı okuyucu mektupları da var. Yalnızca onlar hafızamda kalanlar. Yine de yabancı gelmiyor isminiz, farklı bir şekilde aklımda kalmış da olabilir.
Stop köşesini okumaya başladığımda, Muammer abi henüz köşe yazısı yazmıyordu. Fıkralar, duvar yazıları vardı, bir de Çekirge Çetin. Çekirge Çetin’in de sonradan başlayıp başlamadığına da tam emin değilim ama Muammer abi yazmıyordu, onu iyi biliyorum. Her duyduğum yeni fıkrayı not ediyor, birikince de zarfa koyuyor, abime vererek mutlaka aynı gün göndermesini tembih ediyor, en fazla 10-15 gün sonra da gazetede benim gönderdiğim fıkra ve altında ismimi görünce sevinçten havalara uçuyordum.
Abim, sağolsun mektuplarımdan hiç bıkmadı. Muammer abi, sağolsun yazdıklarımızdan hiç sıkılmadı.
Yeni isimler inanır mısınız bana bile gurur veriyor, mutlu oluyorum. Eski isimleri görmek de içimi bir hoş ediyor, çok güzel günlere dönüyorum.
Saygı ve selam ile…
Ceyda, ebe sensin 🙂

Sultan Yıldız Gül


 
Sen Fahriye abladan eskisin. Hatta tanıdığım Sultan’ların ilkisin. Hatta bana mektubu gelenlerden ya ilk veya ilklerden birisin. Çok mektup yazanlardan bir Gülden vardı, bir Sazsız Ozan vardı. Yıldız da vardı… Serap (bunu okur) ile kardeşi vardı… Fahriye Abla ile Uğur Canbolat’ın Üsküdar FM programlarında tanışmıştık, sonra da o radyoda Murat Başaran ile birlikte program da yapmıştık…
İlk zamanlarda da köşemizin içinde yazı çıkıyordu ama "köşe yazısı" biçiminde değil.
O zamanlar STOP köşesi "içinde her şey olan" bir bölümdü. Çeyrek sayfa ve 7 gün çıkıyorduk.
Seninle birlikte yani aynı zamanlarda Samsun’dan bir Betül vardı. Köşemizin bütün sayfaları vardı elinde ama bir tanesinin (galiba ilk günkü) ucu kopmuş diye üzülürdü…
Bak ben de nerelere gittim şimdi…

Muammer :)))

 

1 Yorum

  1. Bazen, bazıları için ne kadar kolay “çok mutlu etmek”.
    Şuan olduğu gibi…
    Teşekkür ederim, sevgili sevgi yazarım.
    🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir