Mahmut amcamız vefat etti :(

GÜLE GÜLE MAHMUT AMCA

Bu kadar üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi. İnşallah hakkında yazacağım. Sabah sabah yazı gönderirken Tuncay not yazmış sadece, daha anlayamadım nasıl, ne zaman ve nereye?
Gerçekten bizi sever ve bizler tarafından sevilirdi…
Çok şekerlerini yedim…
Canım benim, gözümün önünde duruyor şu an.
Bir vefat haberi işitince "innâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn" deneceğini ben ondan öğrendim…
Ben yedi sene önce cenaze ardından çıkacak gözyaşım bitti sanmıştım…
Mahmut amca, sen gül artık, sana afiyet olsun bütün nimetler; biz kendi halimize ağlarız!

————– 
Bu yazıyı eklerken Tuncay bilgi dağıtmış, şöyle diyor:

Vefat ve Başsağlığı
 
Değerli Arkadaşlar,
Türkiye Gazetesi’nin kuruluşundan bugüne dek aramızda olan Gazetemiz İdari Koordinatörü Mahmut Genç amca Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
 
Cenazesi bugün (7 Ocak 2010 Perşembe günü)Eyüp Sultan Camii’nde, ikindi namazını m üteakip kılınacak cenaze namazından sonra Eyüp Sultan Kabristanlığına defnedilecektir.
Cenaze defnine katılmak isteyen personelimiz saat 14: 00’da Holding Merkez Bina önünden hareket edecek olan servis aracından faydalanabilirler.
Merhuma Allahü teâlâdan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına sabırlar diliyoruz.
İnsan Kaynakları

  

 

8 yorum

 1. İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn… Allahü teala rahmet eylesin, sevdiklerine kavuştursun Mahmut Genç amcayı… Ebediyen “genç” kalacağı yere gitti inşâallah…
  Gerçekten de, ağlanacak olan (onlarsız kalmış şu dünyadaki bizlerin) kendi hâlimiz…

  Muammer abiciğim senin ve Murat (Başaran) abimizin yazılarıyla daha da yakından tanımıştık biz Mahmut amcamızı. Sizlerin ona olan muhabbetinizi öğrenmiştik. Bunun için, başınız sağolsun diyorum ayrıca sizlere de…

  HİCRAN SEÇKİN

 2. Biz muhasebe servisi olarak Mahmut amcamızın çocukları gibiydik. Babam yıllar önce vefat etmişti. Ama onun babalığı hep devam ediyordu. Kul hakkına çok riayet ederdi. Konuşanı dikkatle dinler. Güzel olanı tastik eder. Farklılıkları uygun ve güzel cümlelerle ilave ederdi. Ondan bu Gazetenin ilk yıllarını dinler, sıkıntıyı, yokluğu, imkansızlığı, dikkat etmeyi, bugüne kıyaslamaya çalışırdık. Hergün İhlas yuvanın holding tarafındaki kapısından elinde çantası ile şaşmayan saat 8.45 ile işine gelirdi. Gazeteciliği, çalışmayı, İhlası ve çalışanları çok sever. İşe verdiği özeni ve titizliği ile örnek olurdu. Onu anlatmak için çok yazmak, uzun sohbet etmek gerekir. Onu az önce cennet bahçesi olan Eyyüb Sultan kabristanındaki ebedi mekanına bıraktık. Mekanı cennet olsun. Bütün arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Nurlar içinde yat Mahmut amca..

 3. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Yakınlarına Allah sabır versin.

 4. İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn…

  Merhum Vehbi Arvas Abi’nin yazdığı gibi:
  ” Onlar erdi vuslata bizler dünyanın mihnetindeyiz.”

 5. Allah (c.c) rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
  Yüce Allah yakınlarına ve sevdiklerine sabırlar ihsan eylesin.

  AKIN

 6. Mekanın cennet olsun Mahmut amca…

  GÖLÇİÇEĞİ

 7. İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn…

  İş hayatında olduğu kadar aile yaşantısında da çok hoş sohbet, güleryüzlü ve tam anlamıyla Dede idi bizim için. Torunu olarak onun söylediği kelimeleri dikkatli dikkatli dinlerdik hep. Hayatı boyunca boş konuşmayan bir insandı. Bana genç yaşımda aşıladığın gazetecilik mesleğini son nefesime kadar sürdüreceğim. Nur içinde yat dedecim. Seni özlüyoruz…

  Fatih GENÇ

 8. “İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn”
  Yakınlarına, sevenlerine Allah sabırlar versin. Mekanı cennet olsun inşaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir