“Şu Anda” nedir?

 

 

Bizim "Şu Anda" dediğimiz şey, aslında tüm dünyanın Twitter diye bildiği bir hizmet…

Twitter, en kolay anlatımıyla şu soruya cevapların yazıldığı bir servis: "Şu anda ne yapıyorsun?". Takipçileriniz oluyor ve şu anda ne yaptığınızdan haberdar oluyorlar, sizinde takipçisi olduğunuz kişiler oluyor ve siz de onların o anki durumunu, ne yaptıklarını takip edebiliyorsunuz. Eğer cesaretiniz varsa bütün dünya sizin o an ne yaptığınızdan haberdar olabilir.

"Banane ya kimin ne yaptığından" diyebiliriz elbette, fakat biraz düşünürsek Twitter çok farklı şekillerde, çok farklı amaçlarla kullanılabilecek harika bir fikir olduğunu görebiliriz. Mesela, bu sayede sitemizde olup bitenlerden hemen haberiniz oluyor.

Twitter cep telefonlarına sms ile de gönderilebilen bir servis olduğu için 140 karakter sınırı var. 140 karakter içinde; ister cepten, ister Internet’ten, nereden istersek, ne yaptığımızı dünyayla paylaşabilir, onların ne yaptığını okuyabilir, iletişime geçebilirsiniz.

Twitter ile ilgili aşağıdaki kaynaklardan detaylı bilgiler alabilirsiniz. Google’da "twitter nedir" diye aratarak istediğiniz kadar bilgiye de ulaşabilirsiniz.

 

Twitter’de hesap açmak


Twitter için kullanışlı programlar


Yararlı bir Twitter kullanıcısı olmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir