Seyir Defteri – 21 Kasım 2009 (Mayalar, 2012 ve dünyanın katili Marduk gezegeni…)


Maya’ların 2012’de biten takvimi ve özellikle dünyaya çarpacağı söylenen Marduk gezegeni insanlarda akıl bırakmadı son günlerde…
Öte yandan da; yeni bir değişime uğradığı söylenen grip virüsü haberleri…
Yani, neredeyse şunu demeye getiriyorlar:
"Ölümlerden ölüm beğen, hemen şimdi domuz gribinden mi ölmek istersin, yoksa 2012’nin 21 Aralık tarihinde beklenen kıyamet gününde mi?.."
Fakat şunu demeyi asla ihmal etmiyorlar:
"-Ölürsün mölürsün, sakın paranı bize harcamayı ihmal etme!.."

Üç sene sonra ölecek(!) olan adam neden böyle milyonlarca dolarlık yatırıma girer ki?..
Üç sene sonra ölecek(!) olan insanlar neden böyle sinemalara doluşup, gazeteleri okuyup da dünyanın ne hale geleceğini ve kendilerinin de acaba hangi biçimde öleceklerini vehmedip korkudan tir tir titrerler ki?..
Ölecek adam bunları mı yapar?..
Hakikatten yahu;
Üç yıl sonra veya üç gün sonra veya otuz sene sonra veya üç saat sonra ama mutlaka ölecek olan adam (insan) acaba ne yapar, ne yapmalı?
…..
Soru iyi de, şimdilik konumuz bu değil…

Burada, Seyir Defteri’mizde "2012" isminde bir yazı yayınlamıştık geçenlerde…
Yine bu konu, köşe yazısı olarak Türkiye Gazetesi’ndeki STOP köşemizde de; "Kıyametin yeni tarihi 2012" başlığı ile yayınlandı.
Şu adrese tıklayıp okuyabilirsiniz:
http://www.muammererkul.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2231:kyametin-yeni-tarihi-2012-15-kasm-2009-pazar&catid=30:2009&Itemid=48

Kıymetli büyüğümüz, emekli albay ve Yeşilay Genel Başkanı sayın Mustafa Necati Özfatura da Türkiye Gazetesi’ndeki "Dış Politika" isimli köşesinde (21 Kasım 2009 Cumartesi) bir yazı yayınladı…
Hem önemine binaen ve hem de bizim yazımızı destekleyici, tamamlayıcı bir yazı olduğu için; M. N. Özfatura beyefendinin satırlarını aynen yayınlıyoruz:
…..

2012 paniği!.. 
 
Dünya kamuoyunda 2012 paniği yaşanmaktadır!..
Yaratılan her şeyin sonu vardır. Devamlılık sadece Allahü tealaya mahsustur. Kâinatın da sonu vardır. "Allahü teala var idi. Hiçbir şey yok idi." (Hadis-i Şerif) Enbiya Suresi 30. ayet mealinde yerlerin ve göklerin yoktan var edildiği bildirilmektedir. Kâinatta mevcut yıldızlar, galaksiler ve her şey "yerler" aralarındaki boşluk ise "gökler"dir. Bakara suresi 117. ayet mealinde ise: "Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasını (dilerse) ona yalnızca ‘ol’ der. O da hemen oluverir."

Bilim adamlarına göre yaklaşık 15 milyar yıl önce evrenin bütün maddesi toplu iğne başı hatta daha küçük (sıfır noktanın) patlaması ile bugünkü evren (kâinat) ortaya çıktı. "Big-Bang" teorisi evrenin tek ve büyük bir patlama ile başladığını kabul eder. "Big-Bang" büyük patlamadan önce ne zaman ne de mekan var idi. Oysa zaman ve mekandan münezzeh Allahü teala var idi. Kâinatın sonu vardır. Ama sonunun ne zaman olduğunu ancak ve ancak Allahü teala bilir. Kâinatın sonu gaybdır. Gaybı yalnızca Rabbimiz bilir. Kahinler falcılar sadece yalan söyler.
Nahl suresi 77. ayet meali: "Kıyametin kopması ancak göz kırpması kadar veya ondan da kısa bir sürede olacaktır."

Maya takviminde 2012 kâinatın ya da bir devrenin sonu gösterilmektedir. 2012 filmi ile panik tırmanmaktadır. Filmde şehirler domino taşları gibi peş peşe yok oluyor. Dev dalgalar kıtaları, ülkeleri yutuyor. Şehirlerin üzerine küller yağıyor. Yerkabuğunun içinden gelen volkanik patlamalar ile dünyaya ateş yağmuru yağıyor.

Asırlar önce Mayalar 2012 yılının 21 Aralık gününü kâinatın son günü gösterdiler. Astrologlar (Astrolojide temelsizdir) Nümeroloji uzmanları takvimden şifreler çıkararak kehanette bulundular.
Tarihçilere göre Türk asıllı olan M.Ö. 900-250 yılları arasında altın çağını yaşayan Maya medeniyeti matematik ve astronomi bilimlerinde ileri seviyede idi. Mayalarda gün sayımı (Tazolkin) 5 bin 126 yıl sürüyor. Ve sonunda yeni çağ başlıyor.
Mayalara göre takvim 4 defa sıfırlanmış ve son sıfır tarihi 21 Aralık 2012 oluyor. 2012’de bütün gezegenler aynı hizaya gelecek.
Ama bu durum özel bir çekim alanı meydana getirmez.
Sümerler "Anunnaki" isimli uzaylıların Dünya’yı ziyaret ettiğine inanırlardı. Hatta Marduk isimli bir gezegenin dünyaya çarpacağına inanırdı. NASA’ya göre de 21 Aralık 2012 paniği asılsız ve Marduk diye bir gezegen de ortada yok.

Mustafa Necati Özfatura / Türkiye Gazetesi


Son söz olarak bir tavsiyede bulunmamı ister misiniz?..
Lütfen korku tüccarlarının sattığı "ürünleri" almayın, zihninize sokmayın…
Akıl ve gönül sağlığı içinde yaşayın;
..ömrünüzün bittiği zamana kadar!

3 yorum

  1. Sahi insan ne zaman ve nasıl öleceğini bilse ne yapardı acaba?

  2. Bu gidişle, foyaları meydana çıktıkça kimse inanmaz olacak ve “yalancı çoban”a dönecekler. Gerçek bir felaket haberi verecek olsalar günün birinde, kimse inanmayacak.

  3. Ne kadar güzel düzenlenmiş bu mevzu. Saygıdeğer yazarımız ne kadar bilimsel ve açık anlatmış öğrenilmesi gerekenleri. Siz de çok zekice ele almışsınız mevzuyu, kaleminize, aklınıza sağlık üstâdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir