Bir sevda mektubu [20 Mart 2000 Pazartesi]

Sevgili @slı;
Seni ram(bilgisayarın hafızası)’ının alamayacağı kadar çok seviyorum. Zip(sıkıştırılmış dosya)siz, zapsız olduğun gibi…
Seni ilk gördüğüm anda format (tüm bilgilerin silinmesi)landım. Bana öyle bir sistem transfer (bilgisayar programının aktarılması) ettin ki, hiçbir komut artık beni senden ayıramaz. Seninle çoklu ortamlar (multimedya) da dahil, her ortamda mutlu olabileceğimi biliyorum.
Senin megahertz (bilgisayarın hızı)’in beni de ateşliyor. Bakışların beni taa derinden scan(içeriği taramak) ediyor. Sana çok güveniyorum, bu mektubumu başkasına forward (dağıtmak-yönlendirmek) etmeyeceğini de çok iyi biliyorum.
Ben, seninle evlenecegim @slı. Evlenmeden önce Dr. Norton’(Bir virüs programı)dan randevu aldım, ikimiz de usulen bir virüs (programları bozan yazılım) taramasından geçecegiz. Merak etme hiç bilmediğim software(program)’lerle ilişkim olmadı.
Senin için hardware(donanım-fiziksel yapı)’i taş gibi diyorlar, ancak biliyorsun ki benim için software (içindeki program) güzelliği hardware (fiziksel yapı) güzelliğinden önde gelir.
@sli, seninle biz çok dvd(yeni tür cd)’ler seyredeceğiz. Sana evlilik yıldönümünde 24 hızlı rewritable (yeniden bilgi yazılabilir) dvd alacağım. Pembe slotlu(kart yuvası) kasamız, içinde nurtopu gibi hard disk(bilgi depolanan yer)lerimiz olacak. Tatillerimizde ikimiz de birer windows gezgini (bilgisayardaki programları gösteren yazılım) olacağız. Daha sonra da ver elini internet.
Sana güzel görünmek için öyle çok çalışacağım ki, üç hafta sonra karşına yirmibir inch plazma ekran (ince ekran) gibi çıkacağım. Ondan sonra istersen beni duvarına bile asabilirsin.
Asla uyku modu (uyku modu iste-bilgisayarın kapanmadan gücü düşürmesi)na geçmeyeceğim @slı. Biz seninle ışıkları kapatıp kucaklarımızda klavye sabahlara kadar chat (sohbet) edeceğiz.
Ancak ilk yıllarda senden biraz tasarruflu olmanı isteyeceğim, onun için screen saver (ekran koruyucu), standbye modu(elektrik kesilmeden çalısmanın durmasi) vs. anlarsın ya azıcık dikkatli olmani isteyeceğim.
Salonumuzun baş köşesine babamın eski 10 megabaytlik bilgisayarını koyacağım, malum şark köseleri bana hep çok sıcak gelmiştir, yanına da 5,25’lik (eski tür) disketler. O biçim nostalji olacak.
Hatta yılbaşı akşamları tetris(bir oyun) falan oynayabiliriz.
Kendimizi hep geliştireceğiz, zaman hangi ram(hafıza)ı gerektiriyorsa uyacağız. Birbirimizden fikir download (aktarma)’ını bir gurur meselesi yapmayacağız.
Aramızda ayrı gayrı olmayacak, herkes birbirinin sörfüne(Internet’te gezme) saygı duyacak.
O seni istemeye anasını gönderen herifin sitesini crack(işlemez hale getirmek) ettim.
Ben geleneklere sadık kalmak istiyorum şeker @slıcığım. TV kartı(televizyon izlemek için bilgisayara takılan kart)nı kız tarafı alırmış. Seni, çeyiz sandığındaki emek emek doldurduğun rom (bilgisayardaki sabit hafıza)’larla bekliyorum. Ben de sana amazon.com(Internet’te bir alışveriş sitesi) dan beş taşlı bir yüzük siparişi verdim bile. Nikahımızda da real player (Bir müzik yazılımı) çalacak…
Home page(Internet ana sayfası)’indekilere de çok selam, her baytını (bilgisayarın en küçük birimi) öpüyorum.

Stop
Muammer Erkul
20 Mart 2000 Pazartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir