Hepimiz Mehmet’iz… [23 Ekim 2011 Pazar]

Bin yıldır birlikte yaşayanlar olarak, hepimizin midesi bulanıyor.
Her kimin içindeyse bu safra, artık onu taşıyanın da rahat olması mümkün değildir. PKK isimli kusmuğun öğürülme vakti gelmiştir!..
Hakkı, karanlık bir çalı ardındaki çukura def edilmek olan pisliği içinde tutmaya çalışmak da, ancak sahibine ağrı ve hastalık verir.

Şaklabanlıklarla ekran işgali zaman geçmiştir.
“Hepimiz Hrant’ız hepimiz Ermeni’yiz” diye meydan dolduranlardan, bugün “Hepimiz Türk’üz hepimiz Mehmetçiğiz” diyebilmelerini bekliyoruz.
Hâlâ Hiroşima, Nazi kampları, miadı dolmuş Eylül devrimi, Che, Castro ve hâlâ (40 sene evvel devletle savaşırken öldürülen) Marksist Leninist devrimcilerin edebiyatını yapanlardan; bu ülke uğruna can veren evlatlarımız için de ayağa kalkıp devletimizle beraber görünmelerini bekliyoruz…

Bugün, bir olmak günüdür.
İsimleri istismar edilen Kürt kardeşlerimizin “artık yeter” deme günüdür.
Yurt dışında yaşayanların o ülke bayrağını taktığı gibi; bugün, ülkemizin bayrağını başları üstüne germe günüdür. Çünkü, önce Kürtleri ve sonra bütün bu büyük milleti eritmek için yağan asit yağmurundan, ancak Türkiye devletinin şemsiyesi altında korunabiliriz.

Türk, Ermeni, Rum, Boşnak, Laz, Gürcü, Arnavut, Çerkez, Arap ve diğerlerinden fazla veya eksiği nedir ki Kürtlerin? Bugün sessiz kalmak değil, asıl Kürt kardeşlerimizin, birer birer ama topyekûn ayağa kalkma günüdür:
“Biz Kürt’üz ve bu bayrak, bu ezan, bu din, bu ümmet, bu millet, bu toprak, bu asker, bu ordu, bu devlet bizimdir!” deme günüdür.
Herkesin, eğer üzerine atılmışsa, bir an evvel o pisliği silkeleyip atma günüdür…

Bugün ağlaşma günü değildir…
Bugün birlik olma günüdür…
Bugün köken, din ve millet ayırımı yapmadan; ana karnında bebek, okula giden çocuk, ders veren öğretmen, işindeki imam, memur, asker, polis avlamak için silah çeken şerefsizlerin, değil Kürt veya bir başka millet; “insan bile olmadıklarını” haykırma günüdür…

Bugün artık susmamak günüdür!
Çünkü “zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır!”

Stop
Muammer Erkul
23 Ekim 2011 Pazar  

 

3 yorum

 1. Artık mesele öyle bir noktaya geldi ki, “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyecek neredeyse kimse kalmadı. Çünkü YILAN herkese dokundu! Kimlerin, hangi sebeple olursa olsun, ola ki en ufak bir sempatisi, desteği ihmali olmuşsa ve varsa bu menfur örgüte, herkesin bir vicdan muhasebesi yapıp üzerine düşeni yerine getirmesi gereken bir noktadayız; tabi ki sıra kendilerine gelmeden! Mevlam kimseyi zulüm belasına düşürmesin, bilerek veya bilmeyerek de olsa… Kimsenin ekmeğiyle-aşıyla, dünya veya ahiretini ilgilendiren herhangi bir rızkıyla oynama ve yardım etme belasına düşürmesin. Çünkü “zalime yardım edenin bir gün mutlaka onun zulmüne maruz kalacağı” da bildiriliyor… Ellerine sağlık, yüreğin dert görmesin can abim.

  Hicran Seçkin

 2. Bence de artık pkk terör örgütü denilen pislik ortadan kaldırmalıdır kökünden. Devamlı şehitler veriyoruz, elbette hepimiz birlik içinde yaşayabiliriz. Birbirimizi çeşitli isim ve sıfatlarla ayırarak vatanı bölmeyi düşünenlere fırsat vermemeliyiz.
  Saygılarımla Muammer abi.
  Zeynep Didem Gezgin

 3. Asker adam vatanını ANNESİ bilir. Aşkla muhabbetle bağlıdır…
  Gerçekleri görmeli bu vatanın insanları çok çalışmalı.
  Ortadoğu’da mezhep ayrılıkları bir günde ortaya çıkmadı, ırk ayrımcılığı (Arap, Kürt, Şii vs.) bunları analiz edebilen sorunun yarısını anlamış olur…
  Haklısınız, bu topraklarda yaşayan her nefes Mehmet şüphesi yok diğer milletlerin bu konuda bundandır ki kendilerini göstermeden bizleri birbirimize kırdırıyorlar.
  Mezopotamya bölgesinde hergün insanlar ölür sayıların önemi yok
  biri de bini de Müslüman’dır. Hayrettir ki kimse toplanıp bir çözüm üretemez dünyada. Lakin bunların yerine Hıristiyan, Yahudi, başka bir dine mensup olsaydı bu ölümler dünyada taş yerinde kalmazdı…
  Bu kadar kör olamaz bu insanlar!
  Levent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir