Obama şubama lakırdıları ;) [09 Nisan 2009 Perşembe]

Çocuklar çekim yapıyor: Obama, şubama, bubama!..
Görünen o ki; Amerika başkanının ismi ezberleniyor. Eski başkanın adı yeryüzünden siliniyor anlamındadır ki, iyiye işaret!
Obama Ankara’ya indi. Karşılayanlar arasında Melih Gökçek de vardı. “Aynı kişinin iki kere bile seçilmediği bu şehirde dört defa üst üste kazanan başkan” diye takdim ettiler. Tebrik etti: “Demek ki çok seviliyorsunuz” dedi. Bu sırada yardımcılarından biri kulağına fısıldayınca başkanın gözleri büyüdü: “Asıl onunla tanışmak isterdim” dedi! Meğer şöyle demişler kulağına: “Karayalçın ismindeki rakibi 66 yaşına kadar her seçimde Gökçek’e karşı kaybetti. 2014’e hazırlık yapıyor!..”

En çok merak ettiğim, Baykal’ın beş dakikada Obama’ya ne anlatacağıydı. Dediler ki: “Bir elinde “CHP tüzüğü” diğerinde “Laiklik Budur” adlı kitaplar varmış… Koymuş önüne ve “laikliği, çarşaf açılımını” anlatmaya çalışmış… “Neden böyle yapmış ki” diye sordum. “Adı Barak Hüseyin, Müslüman ismi ya, ne olur ne olmaz diye” dediler!..
“Barak birader ya! Yani bırak birader ya, dalga geçiyorsun benimle!” Dedim. “Nihayet anladın” dediler!
“Yaaanki Gooohom” diyerek Obama’yı kovmaya çalışanlar da diyecek ki şimdi: “Top patlarken bağırdık, korkusundan zıplattık!”

Bu yazıya aslında Danimarkalı yalancı için başlamıştım. Kaldığı otelinin klozet kapaklarına portresi konulmalıydı! Sözlerinden döndüğü gece düşüp omzunu çıkardı! Dilini de koparsa acaba nasıl olurdu!
Sabahın 4’ünde paldır küldür Taksim Hastanesine götürmüşler. Doktorlar demişler ki: “Bunun hem omuzu, hem şerefi çıkmış! Biz sadece omuzu sokabiliriz yerine!” Sokmuşlar da…
Şimdi diyor ki Rasmussen: “Roj Tv için ve karikatür krizi için elimden geleni yapacağım, ama görüyorsunuz elim askıda!..”

Stop
Muammer Erkul
09 Nisan 2009 Perşembe

2 yorum

 1. Author

  Hatırlarsınız.
  Eskiden beri ara sıra yaparız…
  Başlığın sonuna 🙂 işareti koymuşsak (bu yazıda gülümseyin) demektir.
  Hele başlığın yanında 😉 işareti varsa (bunu şaka olarak okuyun) demektir…
  Hele ki bir de yazının başlığında (“ciddiye alınmayacak boş sözler” manasına gelen “lakırdı”) ifadesi geçiyorsa!..

  Yani, özet olarak;

  Seçim meçim lakırdıları 😉
  Obama şubama lakırdıları 😉
  vs. işte böyle yazıların örneklerindendir…

  M.E. 🙂

 2. Yarı şaka, yarı ciddi!
  Her şakanın bir gerçeklik payı vardır.
  Gülümseten, ferahlatan yazılar.

  MELİKE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir