Seyir Defteri – 18 Eylül 2011 (Babıali Şenlikleri, Sevgi Çemberi)


Babıali Şenlikleri

19 Eylül 2011 tarihli Türkiye Gazetesi’ndeki haber:

Yazarlarımıza sevgi çemberi

19 Eylül 2011 Pazartesi

Babıali şenliklerinin son gününde yazarlarımız Mustafa Selçuk, Muammer Erkul, Ömer Söztutan, Halime Gürbüz, Adnan Yaldız ve Kıvanç Alphan okuyucularımızdan büyük ilgi gördü. Hakkari’den gelen Nevzat Demir, Mustafa Selçuk’u ziyaret ederek, gazetemizi bağrına bastı.

Yazarlarımıza sevgi çemberi

Gazetemizi bağrına bastı
Hakkari’den gelen okuyucumuz Nevzat Demir’in, standımızı ziyareti sırasında duygulu anlar yaşandı. Yazarımız Mustafa Selçuk’la uzun süre sohbet eden Demir, gazetemizi bağrına bastı. Hakkarili genç, bölgenin meselelerini en objektif haberlerle gündeme getiren gazetenin Türkiye olduğunu söyledi. Gezmek için geldiği İstanbul’da böyle güzel bir tesadüf yaşadığını ve çok mutlu olduğunu kaydeden Nevzat Demir, Güneydoğuda yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Terör dolayısıyla iş bulmanın kolay olmadığını dile getiren Demir, “Ülkeye barış ve huzurun gelmesi için her zaman dua ediyorum” dedi.

Gazetemizin genç yazarları Halime Gürbüz, Ömer Söztutan ve Muammer Erkul, okuyucularını birlikte ağırladı.

Ekonomi yazarımız Adnan Yaldız, okuyucuları tarafından soru yağmuruna tutuldu.

> Cüneyt Bitikçioğlu İSTANBUL

Babıali şenlikleri dün sona erdi. 5 gün boyunca okuyucularımız yazarlarıyla tanışmak ve yüz yüze görüşmek için adeta birbirleriyle yarıştı, hoş sohbet ve diyaloglar yaşandı. Sorulara samimi cevaplar veren yazarlarımız, dikkatle dinledikleri okuyucularına birçok konuda rehber oldu. Şenliklere katılan ve sabahın ilk saatlerinde ekonomi yazarımız Adnan Yaldız’ı soru yağmuruna tutan okuyucularımız, borsadan tüyolar istedi. Ayrıca ‘altın’ın yükselişini merak eden okuyucularımız, en iyi yatırım aracını sordu. Yazarımız ise, piyasanın önümüzdeki günlerde daha da canlanacağını ve borsanın yükselişe geçeceğini bildirdi. Yaldız, “Yatırım araçlarını konusunda kimse net tahminde bulunamaz” dedi.

EKONOMİ VE DİPLOMASİ ÖĞRENİN
Yazarımız Mustafa Selçuk ise iletişim fakültesinde öğretim gören okuyucularının ekonomi ağırlıklı sorularıyla karşılaştı. Gazetecilik mesleğini seçmek isteyenlere ekonomi muhabirliğini tavsiye eden Selçuk, ekonomi ve diplomasi muhabirliğinin ileride daha geçerli bir meslek olacağını bildirdi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Yazarımız Halime Gürbüz’e de yoğun ilgi vardı. Uluslararası konuklarını ağırlayan Halime Gürbüz, sıcak sohbetiyle ortama renk kattı. Şenlikleri fırsat bilip uzak bölgelerden tanışmak için gelenler oldu. Eski akrabalarından İsmail Hakkı Avcı ile standımızda buluşan Gürbüz duygusal anlar yaşadı!..

GÜNDEMİ İYİ TAKİP EDİN UYARISI
Gazetemizin söz market yazarı Ömer Söztutan ise okuyucularla mizahi sohbetlerde bulundu. Bu kadar esprili yazıları nasıl hazırladığını ve bu kadar geniş bir malzemeyi nereden bulduğunu soran okuyuculara, hepsinin dünyaya mâl olmuş yazılar olduğunu hatırlattı. Söztutan, gençlere gündemi çok iyi takip etmelerini ve okudukları yazıları sorgulamalarını istedi.

Türkiye parlayan bir yıldız
Yazarımız Kıvanç Alphan, özellikle ekonomi ile ilgili soruları cevaplandırdı. Forex Market köşesinde para piyasalarını yorumlayan yazarımız, para piyasalarının ileriki tarihlerde daha da canlanacağını bildirdi. Türkiye’nin istikbalinin parlak görüldüğünü anlatan Alphan, dünya ülkeleri içinde daha da iyi bir yere geleceğini ifade etti. Alphan, “Türkiye, dünyanın parlayan yeni yıldızı” diye konuştu.

Gençler Erkul’la baş başa
Duygusal yazıları dolayısıyla gençler tarafından çok sevilen Muammer Erkul, okuyucularından gelen soruları dikkatle dinleyip, notlar aldı. İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde mezun olan Sümeyye Durman, gazeteci olmak için yazarımız Erkul’dan destek istedi. Erkul, genç okuyucularından Hamdiye Çelik ve Galiya Serikkızı’na da tavsiyelerde bulundu.

4. Babıali Günleri SONA ERDİ


Türkiye Gazetesi’ndeki haber bağlantısı:

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/haberdetay.aspx?haberid=507150

Sanatalemi’ndeki haber bağlantısı:
http://www.sanatalemi.net/ozel-haber/4314-sultanahmette-yazarlar-bulusmasi.html


Babıali Şenlikleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir